PRESSITEADE: EV100: Suur huvi üle-eestilise jõulumatka vastu tõi lisamatkad 26.12.2018

Eesti Vabariik 100
Eesti Matkaliit
PRESSITEADE
26. detsember 2018

EV100: Suur huvi üle-eestilise jõulumatka vastu tõi lisamatkad 

Täna, 26. detsembri keskpäeval toimub esimene üle-eestiline jõulumatk, millega pannakse punkt kogu aasta väldanud Eesti Vabariik 100 juubelimatkade sarjale. Kokku toimub täna üle 80 Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustavat  tasuta matka.

„EV100 juubelimatkade sari viis tänavu kümned tuhanded inimesed Eesti looduse mitmekesisusest osa saama. Esimene üle-eestiline jõulumatk annabki veel hea võimaluse pärast jõululaus istumist koos pere või sõpradega ennast veidi Eesti looduses liigutada,“ ütles Eesti Vabariik 100 programmijuht Maarja-Liisa Soe. „Jõulumatkaga paneme ühtlasi ka punkti EV100 juubelimatkade sarjale.“
 
Eesti Matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina sõnul toimub üle-eestilise jõulumatka raames kokku üle 80 matka. „Üle-eestilise jõulumatka vastu on olnud huvi nii suur, et oleme mitmetes Eesti piirkondades pidanud veel lisama programmi täiendavaid matkasid. Kuid ka praegu registreerumiseks avatud matkade seast leiab igaüks endale sobiva,“ lisas Kuligina. 

EV100 jõulumatkade puhul on enamasti tegu matkajuhi eestvedamisel toimuva jalgsi- või räätsamatkaga, samas toimuvad ka mitmed matkad maasturitel, kanuudel ja elektriratastel. „Matkata saab nii Karula Rahvuspargis, Peipsi-äärsetes külades, Sinimägedes Ida-Virumaal, Jaagurannas Pärnumaal, Hiiumaa mägedes, Lehmja tammikus Harjumaal kui ka paljudes teistes Eesti paikades,” lisas Kuligina. 

Esimesel üle-eestilisel jõulumatkal osalemine on tasuta ning matk kestab 1-2 tundi. Matkadel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida. Ülevaade matkadest ja lisainfo www.ev100.ee/et/ev100-joulumatkad.

EV100 jõulumatkadega lõpeb Eesti Vabariik 100 juubelimatkade sari www.ev100.ee/et/juubelimatkad 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.

Lisainfo:
Ingrid Kuligina
Eesti Matkaklubi president
tel: 514 1692 
e-post: ingrid@matkaliit.ee