PRESSITEADE: EV100 suvise peonädala avab Eesti esimene üldluulepidu 19.07.2018

Eesti Vabariik 100
Punk laulupidu


PRESSITEADE
19. juuli 2018

 

EV100 suvise peonädala avab Eesti esimene üldluulepidu


Eesti Vabariik 100 suvine peonädal saab avapaugu 17. augustil Rakvere linnuses, kus toimub Eesti esimene üldluulepidu. Rännaku läbi Eesti luule ja ajaloo teevad ligi 30 armastatud näitlejat ning ühiskonnategelast, luulepeole järgneb kontsert „Punklaulupidu 10 aastat”. EV100 suvine peonädal toimub 17.-25. augustini.


„Juubelisuve pärl on augustis toimuv EV100 suvine peonädal, mis toob kokku Eesti inimesed ja meie sõbrad,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Suvise peonädala veab käima Rakvere linnuses toimuv Eesti esimene üldluulepidu. Selle ligi 100 luuletust viivad meid erakordsele rännakule viimase saja aasta Eesti luulemaastikel,“ lisas Kasterpalu.


Üldluulepeo idee autor ja lavastaja Üllar Saaremäe sõnul on Eesti luulepärand meeletult lai ja hea. „Esitamisele tulevad nelja ajaperioodi luulepärlid. Alustame esimestest eesti keeles kirjutatud luuletekstidest ja lõpetame tänapäevase loominguga. Kindlasti ei saa me ka Kristjan Jaagu ja Koidula loominguta, aga need ongi Eesti rahva tüvitekstid,“ selgitas Saaremäe.


Üldluulepeo programm käsitleb nelja perioodi Eesti ajaloos. Eesti esimese iseseisvusperioodiga tegeleb Pille-Riin Purje, nõukogude ja väliseesti luulega Toomas Suuman, luulega taasiseseisvumisest tänapäevani Tiina Mälberg ning ärkamisaja luulest teeb valiku Üllar Saaremäe.


Eesti esimene üldluulepidu toimub 17. augustil Rakvere linnuses. Luulepidu algab kell 21 ning esitamisele tuleb ligi 100 teost. Peole järgneb kontsert „Punklaulupidu 10 aastat”, millega tähistatakse punklaulupeo 10. juubelit. Rohkem infot www.ev100.ee/et/eesti-esimene-uldluulepidu


Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suvise peonädala sündmused leiab www.ev100.ee.


Lisainfo:
Inge Kosemäe
Inge@punklaulupidu.ee
53434944