PRESSITEADE: GALERII: Riigikogus tunnustati EV100 algatuse „Laste Vabariik“ aktiivsemaid osalejaid 15.02.2019

Eesti Vabariik 100
PRESSITEADE
15. veebruar 2019

 

GALERII: Riigikogus tunnustati EV100 algatuse „Laste Vabariik“ aktiivsemaid osalejaid

 

Täna, 15. veebruaril anti Riigikogus üle kuldvapid kõige aktiivsematele EV100 algatuse „Laste Vabariik“ osalejatele. Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud elamustuur külastas 2017. aastal 53 paika üle Eesti ning kutsus üles noori Laste Vabariigi passiga külastama muuseumeid ja elamuskeskusi.

 

„EV100 laste- ja noorteprogrammi üks suurimaid ettevõtmisi „Laste Vabariik“ viis killukese Eesti kultuuri mitmesse paika üle Eesti ning kinkis sel moel tuhandetele lastele ühise kultuurikogemuse,“ ütles Riigikantselei EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe. „Suur rõõm on, et ligi sada last innustus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud algatusest ja külastas juubeliaastal kokku 31 muusemi või elamuskeskust. Need agarad noored saavad täna tunnustuseks vapi ja ringkäigu Riigikogus,“ lisas Soe.

„Laste Vabariik“ tuuritas mööda Eestit 2017. aasta 25. maist 8. septembrini. 

 

Elamustuur liikus mööda Eestit ringi ratastel ning ühendas endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas sai näha „Laste Vabariigi“ jaoks valminud etendust, avastada Eestit omanäolisel labürint-mängualal ning osaleda töötubades. „Laste Vabariigi“ etendustest võtsid osa ka elamustuuri külastavad lapsed ja noored. Kõigile osalejatele anti Laste Vabariigi passid, kuhu oli võimalik juubeliaastal koguda tähiseid muuseumitest ja elamuskeskustest üle Eesti.

 

EV100 algatus „Laste Vabariik“ sündis Lastekirjanduse Keskuse ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna koostöös eesmärgiga võimaldada lastele ja nende peredele väärtuspõhist kultuurikogemust.