PRESSITEADE: Jazzkaar saab avalöögi Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontsertlavastusega „Saja lugu“ 20.04.2018

Jazzkaar saab avalöögi Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontsertlavastusega „Saja lugu“ 

Täna, 20. aprillil algab festival Jazzkaar, mille avab ainukordne Eesti Vabariigi juubelit tähistav kontsertlavastus „Saja lugu“. Jazzipeo avakontsert on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. „Saja lugu“ toimub Noblessneri sadamalinnaku laevatehases, kus veel 2. aprillil keevitati ookeanilaeva, avamisel võõrustatakse seal rohkem kui 1500 inimest. 

„Baltimaade suurima jazzifestivali avab tänavu Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast inspireeritud uudisteos „Saja lugu“,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Sada on üks maagiline number ja maagiline saab olema ka ainukordne dokumentaalne kontsertetendus, sest läbi muusika ja videopildi tuuakse esile meie inimeste hingemaailm ja olemus,“ lisas Rohumaa. 

Festivali peakorraldaja Anne Ermi sõnul on Eesti Vabariigi juubeliaasta eriline, kuna heliloojate, muusikute  ja kõigi inimeste loominguline energia on puhkenud õitsele. „Igaüks teist ja meist tahab rõõmu valmistada Eestile ja tema inimestele, muuta meie elu helgemaks, ilusamaks ja paremaks. Suur tänu kõigile! Koos on rõõm luua ja teha head tööd,“ sõnas Erm.   

„Saja lugu“ on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Erki Pärnoja loodud heliteoses ning Jaak Printsi ja Kaupo Kikkase videolavastuses sünnib poeetiline üldistus Eestist siin ja praegu. Live-videoga kontsertlavastuses seisavad publikuga silmitsi sada Eesti inimest. 

Erki Pärnoja uudisteost esitavad parimad eesti muusikud eesotsas autoriga: klahvpillidel Joel-Rasmus Remmel, tšellol ja elektroonikal Sander Mölder, kontrabassil Peedu Kass, trummidel ja löökriistadel Kristjan Kallas, vokaalvärve lisavad Anna Põldvee ja Sänni Noormets ning mehist jõudu annab puhkpillirühm – Meelis Vind, Johannes Kiik ja Keio Vutt. 

ETV toob ainukordse suurprojekti ka televaatajateni. Kontsertetenduse salvestus ja dokumentaalsaade „Saja lugu“ on ETV eetris 1. mail. 

Korralduslik info 
Kontsertetenduse aitab publikuni tuua Viru Keskus. „Saja lugu“ toimub Noblessneri sadamalinnakus Tallinn Shipyard-i hoones aadressil Allveelaeva 4. Hoones on välistemperatuur, palume riietuda soojalt ja vastavalt ilmastikuoludele. Lähtuvalt kontsertlavastuse ja asupaiga eripärast on iga istekoht unikaalse nähtavusega. Soovitame kohale tulla jalgsi või ühistranspordiga, kuna parkimiskohtade arv on piiratud. 
Jazzkaare avaõhtu jätkub Telliskivi Loomelinnakus, kell 22:30 esineb Vabal Laval Londoni klubide lemmik Romare. Südaööl alustab põneva käekirjaga helilooja ja DJ Sander Mölder koos muusikutega, miksides oma kavas Eesti saarte viise.

Lisainfo
Anna Lindpere
Jazzkaar
anna@jazzkaar.ee
56463229