PRESSITEADE: Juubeliaasta jõulud lõpetab esimene üle-eestiline jõulumatk 14.12.2018

Eesti Vabariik 100

Eesti Matkaliit

PRESSITEADE

14. detsember 2018

 

Juubeliaasta jõulud lõpetab esimene üle-eestiline jõulumatk

 

Teisel jõulupühal, 26. detsembri keskpäeval toimub esimene üle-eestiline jõulumatk, millega pannakse punkt kogu aasta väldanud Eesti Vabariik 100 juubelimatkade sarjale. Üle-eestilisel jõulumatkal osalemine on tasuta ja eelregistreerimisega.

 

„EV100 juubelimatkade sari on viinud tänavu kümned tuhanded inimesed Eesti looduse mitmekesisusest osa saama. Esimene üle-eestiline jõulumatk on hea viis jõulurõõmu pere või sõpruskonna seltsis pikemalt nautida ja pärast jõululauas istumist ennast veidikene liigutada,“ ütles Eesti Vabariik 100 programmijuht Maarja-Liisa Soe. „Jõulumatkaga paneme ühtlasi ka punkti EV100 juubelimatkade sarjale.“

 

Eesti Matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina sõnul toimub üle-eestilise jõulumatka raames Eesti kõikide maakondade peale kokku ligi poolsada matka. „Jõulumatkade seast leiab igaüks endale sobiva. Enamasti on tegemist matkajuhi eestvedamisel toimuva jalgsi- või räätsamatkaga, samas toimuvad ka mitmed matkad maasturitel, kanuudel ja elektriratastel,“ ütles Kuligina.

 

Esimesel üle-eestilisel jõulumatkal osalemine on tasuta ning matk kestab 1-2 tundi. Matkadel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida. Lisainfo www.ev100.ee/et/ev100-joulumatkad.

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.