PRESSITEADE: Juubeliaasta suurim matkasari on avatud 7.04.2018

LISATUD PILDID 

Fotod: Juubeliaasta suurim matkasari on avatud 

Laupäeval, 7. aprillil avati Tallinna Lauluväljakul EV100 juubelimatkade sari, mis pakub üle saja erineva sportliku võimaluse Eestimaa looduse avastamiseks. Iga kuu toimuvad matkad vähemalt kahest erinevast matkaliigist, valik ulatub räätsamatkadest kuni kopravaatlusmatkadeni. 

„Täna avasime EV100 juubelikevade ühe suurima ja põnevaima algatuse, mis kutsub Eesti sünnipäeva üheskoos ning sportlikult tähistama,“ sõnas Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmijuht Maarja-Liisa Soe. „EV100 juubelimatkade sarjas on juba üle saja põneva matka osalemiseks avatud. Loodame, et ka ilmataat kõiki matkajaid omalt poolt hoiab,“ lisas Soe. 

Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. 

„Eesti loodus pakub mitmekülgseid elamusi, mida EV100 juubelimatkad inimestel avastada aitavad,“ ütles Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina. „Iga kuu toimuvad matkad vähemalt kahest erinevast matkaliigist, aprillis ootavad ees kanuu-, süsta- ja raftimatka vooluveekogudele,“ täpsustas Kuligina. 

EV100 juubelimatkade sarja korraldavad Riigikantselei EV100 korraldustoimkond, Eesti Matkaliit ja Riigimetsa Majandamise Keskus.

Lisainfo EV100 juubelimatkade kohta: 
www.ev100.ee/juubelimatkad   

Pildigalerii asub 
www.flickr.com/photos/ev100/albums/72157689606311050
Fotod: Liis Reiman/ EV100