PRESSITEADE: Juubeliaasta toob suure matkasarja 1.03.2018

Juubeliaasta toob suure matkasarja 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul alustab aprillikuust suur matkasari, mis viib huvilised erinevaid liikumisviise kasutades erinevatesse Eesti paikadesse. EV100 matkasari kuulutatakse välja 7. aprillil toimuval Matkamessil. 

„Soovime viia juubeliaastal võimalikult palju inimesi tutvuma Eesti loodusega,“ ütles Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina. „Iga kuu toimuvad matkad vähemalt kahest erinevast matkaliigist. Matkadega alustame juba aprillist, kui kutsume Eesti inimesi süstade ja kanuudega vooluveekogudele.“ 

Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna programmijuht Maarja-Liisa Soe sõnul pakuvad erinevad matkaliigid sissevaate väga mitmekülgsesse Eesti loodusesse. „Eesti loodus pakub elamusi, mida tihtipeale minnakse piiri taha otsima. Juubeliaasta puhul kutsumegi üheskoos Eestis matkama ja end proovile panema,“ ütles Soe. 

Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. Samuti kutsub augustis oma matkaradadele Riigimetsa Majandamise Keskus. 

„Augustis valmiv RMK matkatee kolmas haru ühendab kogu Eestimaa ühtsesse võrgustikku,“ selgitas RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo. „Igaüks, kes need rajad risti-rästi läbi käib, Eesti mitmekülgset ja kordumatut loodust näeb ja ajalooga tutvub, saab aru, kus on eestlaste juured.“  

EV100 matkasarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. Matkasari kuulutatakse avatuks 7. aprillil Tallinnas toimuval Matkamessil, kus on võimalik lähemalt matkavõimalustega tutvuda. Eelregistreerimine matkadele avaneb 24. märtsil. 

2018. aastal tähistab Eesti Vabariik 100. sünnipäeva. Vaata ka www.ev100.ee