PRESSITEADE: Juubeliaastal avatakse Visklas Eesti suurim kiigepark

Eesti Vabariik 100
Viskla Külaarendamise Selts

PRESSITEADE
11. juuli 2018 


Juubeliaastal avatakse Visklas Eesti suurim kiigepark

 

Laupäeval, 14. juuli keskpäeval avatakse Harjumaal Viskla külas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks rajatud kiigepark. Eesti suurimas kiigepargis on üle 50 vanadel ja kaasaaegsetel kiigetüüpidel põhinevat kiike. Avasündmusega tähistatakse ka Viskla küla 5. sünnipäeva.

 

„Viskla rahvas oli üks esimesi kogukondi, kes Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kingituste tegemise mõttest inspireerus,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Tore on näha, et see ettevõtmine on kogukonda veelgi liitnud ja pakub ka edaspidiseks koha, kuhu inimesed Eesti oluliste tähtpäevade puhul kokku tulla saavad,“ lisas Soe.

 

Viskla Külaarendamise Seltsi juhatuse liikme Ruth Aguraiuja sõnul on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud Eesti suurim kiigepark, kus mahub korraga kiikuma sada külalist. „Kiigepargi rajamisega oleme juubeliaastal ellu äratanud Eesti inimestele omase kiigekultuuri ja soovime seda ka kõigi Viskla külalistega jagada,“ ütles Aguraiuja.

 

Viskal kiikla avapidu algab 14. juulil kell 12. Avapeol tähistatakse ka Viskla küla 5. aastapäeva. Kell 11 toimub külaplatsil Eesti Kiikinguliidu ja Kiva-Kiikingu korraldatav võistlus kiikingus.

 

Harjumaal asuv Viskla külakeskus avati 2013. aastal. Kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks võeti ette kiikla ehitamine uuendatud külakeskuse territooriumile. Viskla kiigepargis on esindatud nii vanadel kiigetüüpidel põhinevad kiiged kui ka tänapäeval kasutusel olevad kiigetüübid. Lisainfo Viskla kiikla kohta leiab www.ev100.ee/et/viskla-kiikla-eesti-kiigekultuur-taas-ellu

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

 

Lisainfo:

Kristel Kadapik
Viskla Külaarendamise Selts
juhatuse liige
5209071
viskla.kyla@gmail.com

Ruth Aguraiuja
Viskla Külaarendamise Selts
juhatuse liige
5643449
ruth.aguraiuja@mail.ee