PRESSITEADE: Juubeliaastal saavad lapsed üle tuhande pilli 11.04.2018

Juubeliaastal saavad lapsed üle tuhande pilli 

Esmaspäeval, 9. aprillil selgusid Eesti Vabariik 100 algatuse „Igal lapsel oma pill“ viimase taotlusvooru tulemused. Juubeliaastal toetatakse EV100 ühiskingitusest 1031 pilli soetamist 254 õppeasutustele üle Eesti. 

„Iga pill pakub kirjeldamatult palju rõõmu, mis levib tulevikuvirtuooside ja nende mängurõõmu kaudu üle terve Eesti ning kaugemalegi,“ ütles Riigikantselei EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli. „Algatusega „Igal lapsel oma pill“ on kingitud kokku üle 2700 uue muusikainstrumendi enam kui 400 õppeasutusele Eesti eri paigus,“ lisas Pruuli. 

2018. aastal oli „Igal lapsel oma pill“ taotlusvoor pillide ostmise toetamiseks avatud 1. veebruarist kuni 20. märtsini. Taotlusi esitati 279 asutuselt 1363 pilli soetamiseks. Seekordses voorus toetati 1031 pilli soetamist 254 õppeasutusele üle Eesti. 

„Eesti noored soovivad pillimängu õppida ja algatus „Igal lapsel oma pill“ on selle paljudele lastel üle Eesti võimalikuks teinud,“ sõnas projektijuht Allan Tamme. „Tänavuses taotlusvoorus toetati muusikakoole, orkestreid, lasteaedasid ja paljusid teisi õppeasutusi väga erinevate pillide ostmisel. Näiteks saavad Antsla ja Keila Muusikakool ning Kohila Koolituskeskuses nüüd elektrioreli,“ teadis Tamme lisada. 

Komisjon tegi otsused koosseisus Valdo Rüütelmaa (Eesti Puhkpillimuusika Ühing), Ahto Abner (Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit), Jüri-Ruut Kangur (Eesti Sümfooniaorkestrite Liit), Kadri Leivategija (Eesti Muusikakoolide Liit), Kairi Leivo (Eesti Pärimusmuusika Keskus) , Allan Tamme („Igal lapsel oma pill“ projektijuht). 

Kõigil soovijatel on olnud võimalus panustada instrumentide soetamisse Hooandja platvormi erilehel pill.hooandja.ee või toetusnumbril 900 5505. Praeguseks on inimeste toel kogutud üle 36 000 euro, mille abil on jõudnud lasteni pillid 23 asutuses. Hetkel saab hoogu anda neljale projektile Narvas, Kosel, Viimsis ja Audrus. 

Algatus "Igal lapsel oma pill" on kutsutud ellu kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.