PRESSITEADE: Juulikuus viivad EV100 juubelimatkad ratastel seiklema

Eesti Vabariik 100

Eesti Matkaliit

 

PRESSITEADE

9. juuli 2018

 

EV100: Juulikuus viivad EV100 juubelimatkad ratastel seiklema

 

Juulikuus on EV100 juubelimatkade fookuses erinevat liiki rattaretked. Eesti Vabariigi juubeliaastal kutsub matkasari enam kui 100 matkaga avastama põnevaid paiku üle Eesti. 

 

Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul on EV100 juubelimatkadel hoog sees. „Juulikuus saab oma kiivrid läikima lüüa, sest enam kui 100 juubelimatkale on lisandunud retked jalgratastel, tõukeratastel ja ruladel,“ lisas Soe.

 

„Juulikuus üllatavad EV100 juubelimatkad põnevate kooslustega Eesti maastikuvormidest ja matkamisest ratastel,“ ütles Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina. „Üks põnevamaid näiteid rattamatkadest on kindlasti Kõrvemaa ooside avastamine üha enam populaarsust koguvatel fat-bike ratastel.“

 

Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad.

 

Samuti ootab augustis oma matkaradadele Riigimetsa Majandamise Keskus. 6.-25. augustini toimub RMK matkaradadel suur ühismatk, millest saab osa võtta kuni 650 inimest ning kokku läbitakse Eesti kuuest eri nurgast algavatel matkatrassidel 1800 kilomeetrit.

 

EV100 juubelimatkade sarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. 

 

Registreerimine ja lisainfo EV100 juubelimatkade kohta www.EV100.ee/juubelimatkad 

 

 

Valik juulikuistest EV100 juubelimatkadest: