PRESSITEADE: Kihelkonnavärvide raamat aitab taasavastada kodukandi värve 2.04.2018

Kihelkonnavärvide raamat aitab taasavastada kodukandi värve 

Esmaspäeval, 2. aprillil tutvustati Viru keskuse Rahva Raamatus vastilmunud teost „Eesti kihelkonna värvid. Koduvärvid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks“. Eesti Rahva Muuseumi kuraatori Reet Piiri koostatud raamat tutvustab Eesti kihelkonnavärve ja annab ideid, kuidas talgukevadel värve oma kodukanti tuua. 

„Juubeliaastal toob talgupäev kihelkonnavärvid üle Eesti,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Ühise talgutööna kutsun kõiki tooma kihelkonnavärve oma külapilti, et valmistuda augustis toimuvaks suureks suvenädalaks,“ lisas Kasterpalu. 
        
Raamat „Eesti kihelkondade värvid. Koduvärvid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks“ sisaldab iga kihelkonna ühe seeliku värve ning praktilisi ideid nende kasutamiseks tänavusel Eesti 100. sünnipäevale pühendatud talgupäeval. 

„Siinsete kaante vahel on Eesti eri paigust pärit seelikute värvid ja mustrid,“ ütles ERMi kuraator ja raamatu autor Reet Piiri. Autori sõnul iseloomustab igat kihelkonda sellele omane värvigamma, mis on inspireeritud kohalikust taimestikust, aga ka rahva värvimeelest. 

Rahva Raamatu kirjastuse juhi Rain Siemeri sõnul kohtab harva raamatut, mis on üheaegselt nii huvitav, praktiline kui ka kergesti järgitav. Siemer lisas, et tema veendumust kinnitab suur huvi teose vastu. 

Raamat on müügil Rahva Raamatu, Bauhofi, Prisma, Selveri ja Apollo kauplustes üle Eesti.

Üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale saab registreeruda 5. maini. Tänavune talgukevad on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodukanti kihelkonnavärvidesse. Lisainfo www.teemeara.ee 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee

Pildid raamatuesitlusest asuvad: https://www.flickr.com/photos/ev100/albums/72157689428384820