PRESSITEADE: Kihelkonnavärvide raamat annab hoogu juubeliaasta talgukevadele 20.03.2018

Kihelkonnavärvide raamat annab hoogu juubeliaasta talgukevadele

Vastilmunud raamat „Eesti kihelkonna värvid. Koduvärvid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks“ tutvustab Eesti kihelkonnavärve ja annab ideid, kuidas 5. mail toimuval talgupäeval kihelkonnavärve oma kodukanti tuua. Teos on koostatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Teeme Ära talgupäeva puhul, raamatu kirjastaja on Rahva Raamat. 

„Juubeliaastal toob talgupäev kihelkonnavärvid üle Eesti,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Oleme harjunud oma kodukandi värve rahvariietel nägema, kuid Eesti 100. sünnipäeva puhul võiks värvilise pidurüü saada kõik suuremad-väiksemad esemed kodukandis ja sisekujunduses,“ lisas Kasterpalu. 

Raamat „Eesti kihelkondade värvid. Koduvärvid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks“ sisaldab iga kihelkonna ühe seeliku värve ning praktilisi ideid nende kasutamiseks tänavusel Eesti 100. sünnipäevale pühendatud talgupäeval. 

„Siinsete kaante vahel on Eesti eri paigust pärit seelikute värvid ja mustrid,“ ütles ERMi kuraator ja raamatu autor Reet Piiri. Autori sõnul iseloomustab igat kihelkonda sellele omane värvigamma, mis on inspireeritud kohalikust taimestikust, aga ka rahva värvimeelest. 

Rahva Raamatu kirjastuse juht Rain Siemeri sõnul on raamat nii populaarne, et juba on tellitud lisatiraaž. „Väga harva tuleb turule teos, mis on üheaegselt nii huvitav, praktiline kui ka kergesti järgitav,“ lisas Siemer. 

Raamat tuleb müügile Rahva Raamatu, Bauhofi, Prisma, Selveri ja Apollo kauplustesse üle Eesti.

Alates 15. märtsist on võimalik registreeruda 5.mail toimuvale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale. Tänavune talgukevad on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodukanti kihelkonnavärvidesse. Talguid saab kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee