PRESSITEADE: Kingime Eestile kihelkonnavärvid 15.03.2018

Kingime Eestile kihelkonnavärvid

Tänavune Teeme Ära talgupäev on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub värvima oma kodukanti kihelkonnavärvidesse.

Tänavune Teeme Ära talgupäev on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodukanti kihelkonnavärvidesse ja avastama kodukandi maitseid. Neljapäeval, 15. märtsil algab kirjapanek 5. mail toimuvale üle-eestilisele talgupäevale veebiaadressil www.teemeara.ee.

„Eesti inimestele on läbi aegade olnud oluline kodukoha tunnetus. Talgupäev on hea võimalus tuua paikkondlik ajalugu tänapäeva ning Eesti juubeliaastal taasavastada oma kodukoha kihelkonnavärvid,“ ütles Riigikantselei EV100 suurprojektide juht Margus Kasterpalu. „Kihelkonnavärvidesse sobib värvida kõiki esemeid, mis värskendamist vajavad. Uue pidurüü võib Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul anda näiteks bussiootepaviljonidele, aedadele, külamaja istepinkidele, kuuri- ja aidaustele, lillekastidele või isegi köögikappidele,“ lisas Kasterpalu.

Tänavusel Teeme Ära talgupäeval on kaks põhiteemat. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul luuakse kogukondlikku tunnetust ja tuuakse kihelkonnavärvid kodupaika. Euroopa kultuuripärandi aastal taasavastatakse piirkondlikke toidutraditsioone. 

„Tänavusel juubeliaastal seome talgud igaühe kodupaigast tuttavate värvide ja mustrite ning põnevate maitsetega,“ rääkis Teeme Ära talgupäeva eestvedaja ja Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür. „Eesti kihelkondade värvidest inspireeritud pintslitõmbed võiksid sel kevadel rõõmsamaks muuta kogu meie halli argipäeva ja elukeskkonna nii maal kui ka linnaruumis. Samamoodi võiksid uued ja unustatud maitsed aidata paremini mõista kultuurilist mitmekesisust.“ 

Teeme Ära talgupäevale registreerimine algab 15. märtsil. Talguid saab kirja panna talguveebis www.teemeara.ee.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.