PRESSITEADE: Kõlama saab Eesti juubelile pühendatud Viru Folk 10.08.2018

Eesti Vabariik 100
Viru Folk

PRESSITEADE

10. august 2018

 

Kõlama saab Eesti juubelile pühendatud Viru Folk

 

Täna, 10. augustil algab Käsmus Viru Folk, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kolme päeva jooksul esineb enam kui 300 Eesti artisti, lisaks kõlavad muusikalised sünnipäevatervitused lähinaabritelt Lätist, Soomest ja Venemaalt. Lasteprogrammi nael on pühapäeval tegutsev Lotte koos sõpradega.

 

„Käsmu on ainuüksi oma ajaloo ja atmosfääri poolest imeline koht. Täna algav Viru Folk toob sellesse paika mitmekülgse programmi, selline kooslus kingib igale külastajale juubeliväärse elamuse,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

 

Viru Folgil astuvad üles nii Eesti rahva südameid võitnud tuntud ansamblid kui ka täiesti uued kooslused, lisaks kõlavad eriprojektid. Festivali rikastavad filmi- ja teatriprogramm, põneva keskkonnaprogrammi loodusretked ja vestlusringid, mida veavad Lahemaa Looduskooli noored Maie Itse juhendamisel. Juubeliaastal on programmis ka varasemast enam lastele mõeldud tegevusi, lasteprogrammi täht on pühapäeval festivali külastav Lotte koos sõpradega.

 

Viru Folgi eestvedaja Peep Veedla sõnul avatakse kolmepäevane koguperefestival „Põhjamaa” ettekandega, millega teevad 100 Lääne-Virumaa rahvatanusansambli Tarvanpää tantsijat ja kammerkoor Solare lauljat kummarduse Käsmust pärit heliloojale Ülo Vinterile. „Vinteri „Põhjamaaga“ on alguse saanud ka kõik eelnevad Viru Folgid, kuid mitte kunagi varem sellise hulga esinejate esituses. Spetsiaalselt loodud lavastus on kingitus Eesti Vabariigi juubeliks,“ lisas Veedla.

 

Muusikaprogrammis leidub elamusi igale maitsele:  Zetod, Metsatöll, Svjata Vatra, Lauri Saatpalu, Marko Matvere & VLÜ, Naised Köögis, Curly Strings, Jaan Sööt & Andre Maaker, Pööriöö, Tom Valsberg & Väelaulud, Riho Sibul & Jaak Tuksam, Puuluup, Kiriko, MandoTrio, Trio Romansid ja paljud teised. 

 

Käsmu saab sõita folgibussiga, mis väljub 10. augustil kell 15 Tallinnast Rahvusraamatukogu eest. Bussipileteid saab osta Piletilevist. Täpsema info esinejate, majutuse ja transpordi kohta leiab www.virufolk.ee. Pressimaterjalid leiad dropboxist

 2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

 

Lisainfo:

Taimi Veedla
Viru Folk pressisuhete koordinaator
5045253

press@virufolk.ee