PRESSITEADE: Lahemaal toimub Euroopa suurim kodanikualgatuslik rahvamatk Ekströmi marss 26.01.2019

Eesti Vabariik 100
MTÜ Estlander

PRESSITEADE
26. jaanuar 2019

 

Lahemaal toimub Euroopa suurim kodanikualgatuslik rahvamatk Ekströmi marss

 

Täna, 26. jaanuaril algab Kolga mõisa hoovist Ekströmi marss, mis on pühendatud Eestile Vabadussõjas appi tulnud soomlastele. Rahvusvahelisel rahvamatkal osaleb üle 3000 inimese, lisaks toimuvad Kolga mõisas kontserdid, laat ja õpitoad.

 

„Major Ekström tõi Eestisse esimesed Soome väed, kelle abi Vabadussõjas oli väga oodatud. Selle mehe auks kannabki tänane rahvamatk Ekströmi marsi nimetust,“ ütles Riigikantselei EV100suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Vabadussõja Viru rinde radadele viiv matk seob väga rahvalikult sportliku tegevuse ning võimaluse õppida meie riigi ajaloo kohta,“ lisas Kasterpalu.

 

Vabadussõja 100. aastapäevale pühendatud matkal on 7, 14 ja 30 km pikkused ringmarsruudid, mis saavad alguse ja lõpevad Kolga mõisas. Matka alguse märguandeks on Frontline Eesti näidislahing, kus osalevad ka Soome ratsaväerügemendi esindajad vanades Soome vormides. Sündmus algab kell 10.

 

Sündmuspäeva peakorraldaja Erki Vaikre sõnul toimub teadaolevalt Euroopa suurimal kodanikualgatuse korras läbiviidaval rahvamatkmatkal põnevaid tegevusi nii matkarajal kui ka Kolga mõisa juures. „Mõisas näidatakse Lennart Meri dokumentaalfilme, mõisas toimuvad erinevad õpitoad ja näitused ning avatud on mitmed kohvikud ja Kolga muuseum. Rajale minnes ootab Kolga jõe ääres saunaveok kuuma leiliga, teele jääb ka Viru raba vaatetorn ning kohvikbuss ja mitmed toitlustusvõimalused,“ loetles Vaikre.

 

Erki Vaikre lisas, et rahvamatkal võitjaid välja ei kuulutata. „Küll aga antakse auhind parimale 100 aasta taguses riietuses matkajale ning matkarajal tehtud parimale endlipildi autorile. Kõik matka läbinud saavad tunnistuse ja hiljem vaadata Soome filmifestivali jaoks tehtavat dokfilmi.“

 

2019. aastal on Eesti Vabariik 100 programm pühendatud Vabadussõja 100. aastapäevale. Lisainfo toimuvate sündmuste kohta leiabwww.EV100.ee

 

Sündmuse koduleht  www.ekstrom.ee  ja FB sündmus www.facebook.com/events/1980787781959562/

 

Lisainfo:
Erki Vaikre
MTÜ Estlander juhatuse liige
55634030
erki.vaikre@gmail.com