PRESSITEADE: Otsitakse ruumilahendusi Eesti juubeli tähistamiseks välisriikides 25.09.2015

Otsitakse ruumilahendusi Eesti juubeli tähistamiseks välisriikides

EV100 korraldustoimkond
25.09.2015

Täna esitletakse EV 100 ja EL eesistumise rahvusvahelise programmi avaliku ruumi ideekonkurssi, mis otsib ideid 2018. aastal välisriikides toimuvateks näitusteks ja installatsioonideks.

Ideekonkurss võtab vaatluse alla selle, kuidas teha Eesti põneval viisil nähtavaks välisriikide avalikus ruumis, alates näitusepindadest kuni linnatänavateni. Konkursile on osalema oodatud disaini- ja arhitektuuribürood ning teised loovühendused.

Avaliku ruumi ideekonkursi üksikasjadest räägitakse lähemalt täna, 25. septembril, kell 10.00 Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2, Tallinn).

Ideekonkursi tähtaeg on 25.11.2015, täpsem info on leitav veebilehel www.ev100.ee/välisprogramm

Järgmise sammuna on kavas välja kuulutada taotlusvoor sobivate sündmuste leidmiseks, mille abil Eestit 2017. aasta sügisest kuni 2018. aasta lõpuni välisriikides tutvustada. Sündmused peavad toimuma koostöös sihtriigis oleva partneriga ning avama Eesti Vabariik 100 ja/või Euroopa Liidu eesistumise temaatikat. Taotlusvooru on kandideerima oodatud organisatsioonid erinevatest valdkondadest alates kultuurisündmuste korraldajatest kuni hariduse, IT või ettevõtluseni. Info taotlusvooru väljakuulutamise kohta avaldatakse veebilehel www.ev100.ee/välisprogramm. Taotlusvooru infopäev toimub 8. oktoobril kell 15.00 Von Krahli teatris (Rataskaevu 10, Tallinn), osalemissoovist palume teada anda e-posti aadressil: elo.aun@riigikantselei.ee

2018. aastal möödub sada aastat Eesti Vabariigi loomisest. Tulemas on Eesti rahva ja riigi senise ajaloo kõige ümmargusem ja suursugusem tähtpäev. 2018. aastal on Eesti esimest korda ka Euroopa Liidu eesistujamaa, mis annab meile võimaluse tutvustada oma riiki ja kultuuri terves Euroopas ning kaugemalgi.  

Nende märgiliste sündmuste vääriliseks tähistamiseks välismaal kutsutakse kaasa mõtlema ja tegutsema kõiki inimesi, organisatsioone ja ühendusi.

Lähem info:

Jorma Sarv
EV100 ja EL eesistumise rahvusvahelise programmi juht
jorma.sarv@riigikantselei.ee
tel +372 502 3343.