PRESSITEADE: Otsitakse väärikaid Eesti juubeliga ja EL eesistumisega seotud sündmuseid välisriikides 8.10.2015

Otsitakse väärikaid Eesti juubeliga ja EL eesistumisega seotud sündmuseid välisriikides

EV100 korraldustoimkond
8. oktoober 2015

Täna algusega kell 15 kuulutatakse Von Krahli teatris avatuks taotlusvoor sobivate sündmuste leidmiseks, mille abil tutvustada Eestit välisriikides 2018. aastal. Oodatakse taotlusi professionaalsete, kõrgetasemeliste sündmuste korraldamiseks, mis oma iseloomult sobivad  Euroopa Liidu eesistumisega ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisega.

„2018. aastal möödub sada aastat Eesti Vabariigi loomisest.  Tulemas on Eesti rahva ja riigi senise ajaloo kõige ümmargusem ja suursugusem tähtpäev. 2018. aastal on Eesti esimest korda ka Euroopa Liidu eesistujamaa, mis annab meile võimaluse tutvustada oma riiki ja kultuuri terves Euroopas ning kaugemalgi. Nende märgiliste sündmuste vääriliseks tähistamiseks välismaal kutsume kaasa lööma erinevates valdkondades tegutsevaid professionaalse suunitlusega organisatsioone,“ ütles EL eesistumise ja EV100 välisprogrammi juht Jorma Sarv.

Taotluse võivad esitada Eestis registreeritud eraõiguslikud ja avalik-õiguslikud isikud ning riigi- ja kohalikud omavalitsuse asutused. Taotluse ettevalmistamisel on oluline silmas pidada, et vajalik on sihtkohas tegutseva välispartneri olemasolu. Sündmused võivad olla osa suuremast rahvusvahelisest algatusest.

„Sündmused ei pea olema ilmtingimata eraldiseisvad, esitada võib ka ettepanekuid Eesti tutvustamiseks messidel, näitustel või muudel avalikkusele suunatud ettevõtmistel. Sündmuste hindamisel lähtutakse eelkõige selle sisulisest kvaliteedist, sihtrühmast, toimumise ajast ja kohast ning kohapealse partneri võimekusest,“ lisas Sarv žürii ootuste kohta.

Taotlusvooru väljakuulutamine ja infotund toimub täna 08.oktoobril algusega kell 15:00 Von Krahli teatris (Rataskaevu 10, Tallinn).  Taotlusvooru tingimused, programmi prioriteetsete sihtriikide loetelu, taotluste hindamise põhimõtted, taotlusvorm ja muu seonduv materjal on leitav veebilehel www.ev100.ee/välisprogramm. Taotluste esitamise tähtaeg on 25.11.2015.

Lähem info:
Jorma Sarv
EL eesistumise ja EV100 välisprogrammi juht

jorma.sarv@riigikantselei.ee
tel 502 3343