PRESSITEADE: Pop-up kool „Meresõber“ heiskab taas purjed 4.062018

Pop-up kool „Meresõber“ heiskab taas purjed

 

11. juunil alustab Maardust taas pop-up merekool „Meresõber“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Juubeliaasta suvel liigub mobiilne merekool koos juhendajatega kaheksasse Eesti paika nii rannikul kui ka sisemaal. Kolme aastaga on merekoolis käinud 1700 huvilist.

 

„Pop-up kool „Meresõber“ lähtub unistusest, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saaksid merega suuremaks sõbraks tuhanded Eesti lapsed ja noored,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Juubeliaasta suvel kutsub liikuv merekool juba kolmandat korda noori tutvuma erinevate veespordialadega,“ lisas Soe.

 

„Huvi vee ja merespordi vastu on väga suur, ootame ka sel aastal meie kooli sadu ja sadu merehuvilisi,” ütles projekti eestvedaja Indrek Ilves. „Tore on näha neid õnnelikke nägusid, kes on merega sinasõbraks saanud. Meie suur lootus on sütitada neid inimesi, kes võiks mereharidust edasi anda ka siis, kui “Meresõber” on järgmisesse kohta liikunud. Narva-Jõesuu Purjespordikool just niimoodi sündiski ja see võiks olla kõigile teistele inspiratsiooniks,” lisas Ilves.

 

Liikuv merekool annab sadadele huvilistele vahetu kogemuse merel käimisest ja võimaluse tutvuda merega seotud vaba aja veetmise viisidega. Kõiki meresõpru juhendavad oma ala asjatundjad ning suurt rõhku pannakse veega seotud spordialade turvalisusele.

 

„Meresõbra“ merekoolis saab proovida nelja veega seotud spordiala: purjetamine, lohesurf, kajakiga ning SUP-lauaga sõitmine.

 

Merekooli toimumiskohad, ajakava ja registreerumisvormid leiab www.meresober.ee Jooksvalt värske info ja fotod on üleval ka Meresõbra Facebooki lehel.

Pop-up merekooli "Meresõber" koordineerib Eesti Jahtklubide Liit.

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.


Lisainfo:
Kaidor Kahar

Kaidor.kahar@gmail.com