PRESSITEADE: „Sajaga juubeliaastasse“ lennutab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva lainele

Eesti Vabariik 100
Tallinna Kesklinna Valitsus
Eesti Rahvusringhääling

PRESSITEADE
27. detsember 2017

„Sajaga juubeliaastasse“ lennutab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva lainele

31. detsembril toimuv eriprogramm „Sajaga juubeliaastasse“ täidab Vabaduse väljaku Eesti Rahvusringhäälingu saate ja tavalisest suurejoonelisema kontserdiga. Kogu päeva sündmused jõuavad ERRi vahendusel kodudesse üle Eesti.

„See, mis 31. detsembril toimuma hakkab, on eriline. Koos üritusel osalejate ja kodudes kaasa elavate inimestega tekitame sellise energia, millega saame vastu võtta kõik eesootavad juubeliaasta sündmused ning kingitused,“ ütles Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

„Koostöös EV100 ja ERRiga toome Tallinna keskväljakule varasemast suurejoonelisema kontserdi, kus esinevad armastatud Eesti artistid ja loomulikult ka Eesti president oma aastavahetuse kõnega,“ rõõmustas Tallinna kesklinna vanem Vladimir Svet.

„ETV, Vikerraadio ja Raadio 2  vahendusel toome kõik kaasaelajad otse tegevuste keskmesse ja lennutame telepildis kohale ka välismaal juubeliaastat tervitavad Eesti mainekad tegijad,“ lisas ERRi elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi.

Eesti Rahvusringhääling alustab eriprogrammi Vabaduse väljakult kell 11, varasematest aastatest suurejoonelisem kontsert Tallinna peaväljakul algab kell 21.30. Õhtu tipneb presidendi uusaasta tervituse ja ilutulestikuga.

Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit  sõnas, et ürituse nautimisel on oluline selle kindel ja turvaline toimimine, mille eest hoolitsevad politseinikud ja Meeskond Security.

31. detsembril on muudetud ligipääs Vabaduse väljakule ning üritusele pääseb ilma isikliku alkoholi ja ilutulestikuta. Pühade perioodil sõidab ühistransport vastavalt pühadeaegsele graafikule. Kogu korralduslik info on leitav www.tallinn.ee/kesklinn.

Programm „Sajaga juubeliaastasse“ valmib Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna, Tallinna Kesklinna Valitsuse ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös.