PRESSITEADE: Sindis avatakse „Eesti 100 tamme“ parkide istutamishooaeg 01.05.2018

EV100: Sindis avatakse „Eesti 100 tamme“ parkide istutamishooaeg

Täna, 1. mai keskpäeval rajatakse Sindi linna 100 puuga tammik, millega antakse avalöök üle-eestilisele EV100 tammeparkide istutamishooajale. Juubeliaasta kevadel saab iga maakond vähemalt ühe uue tammiku, kokku istutatakse üle Eesti tuhandeid tammesid.

„EV100 tammeparkide rajamist on pikalt ja hoolikalt ette valmistatud. On imeline olla tunnistajaks sellele, kuidas laste istutatud tammetõrudest saavad EV100 tammikud, kus tähistatakse järgmisi suuri juubeleid,“ märkis Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

Rohumaa sõnul saab EV100 tammeparkide istutamishooaeg alguse Sindist. „Ojakalda pargis pannakse mulda sada tammeistikut, maikuu jooksul rajatakse EV100 tammeparke aga üle terve Eesti,“ lisas Rohumaa ning kutsus ka kõiki eraisikuid juubeliaastal oma tammepuud istutama.

Sindi linnas asuva Ojakalda pargi istutamisega algab üle-eestiline „Eesti 100 tamme“ parkide rajamine. Igas maakonnas on algatusega liitunud vähemalt üks kohalik omavalitsus, mille territooriumile Eesti sünnipäevale pühendatud tammepargid koos kohalike laste ja noortega maikuu jooksul istutatakse.

Tammepuid on juubeliaastal oodatud istutama kõik eraisikud, pered, kohalikud kogukonnad, ettevõtted ja organisatsioonid nii Eestis kui välismaal. Oma pargi või tammepuu istutamisest palume teada anda aadressiletammed@riigikantselei.ee. Täpsem info tammeparkide kohta www.EV100.ee/tammed 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt 
www.EV100.ee.

Lisainfo

Mari Valgepea                
„Eesti 100 tamme“ projekti juht
Tel.: 518 4716
E-post: 
mari@ev100.ee