PRESSITEADE: Taasiseseisvumise aastapäeval üllatab uudisloominguga Eesti sünnilinn Pärnu

Eesti Vabariik 100
PRESSITEADE
20. august 2018

Taasiseseisvumise aastapäeval üllatab uudisloominguga Eesti sünnilinn Pärnu

Esmaspäeval, 20. augustil esietendub EV100 suvise peonädala raames Pärnus lavastus „Saja-aastane öö“, mis toob 700 esineja esituses lavale kohalikul pärimuslugudel põhinevad rahvamuusika ja -tantsu uudisteosed. Juubeliaastal tähistatakse Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva EV100 suvise peonädalaga, mille programmi kuulub üle 200 sündmuse.  

„Eesti riigi loos on üks olulisemaid verstaposte 20. august, kui Eesti riik kuulutati taasiseseisvunuks,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Juubeliaastal tähistame Eesti taas-sünnipäeva EV100 suvise peonädalaga. Oleme hoogsalt oma riiki ehitanud, juubeliaastal on õige aeg selle töö vilju nautida,“ lisas Rohumaa.

EV100 suursündmuste juhi Margus Kasterpalu sõnu toimub taasiseseisvumise päeva aastapäeva tähistamiseks kontserte, kunsti- ja peresündmusi üle terve Eesti. „Üks erakordseimaid neist on Pärnu Vallikäärus toimuv „Saja-aastane öö“, mis põhineb Eesti sünnilinna pärimuslugudel,“ täpsustas Kasterpalu.

Vabaõhulavastus „Saja-aastane öö“ etendub kell 22 Pärnu Vallikäärus. Rahvamuusika ja -tantsu uusloomingu esitluskontserdil esitlevad 700 esinejat uusi rahvamuusikatöötlusi, mis on inspireeritud Pärnumaalt pärit pillilugudest, lauludest ning laulumängudest. Samuti saab näha muusikalugudele loodud täiesti uusi tantse. Kontsert on kõigile tasuta.

 

Valik EV100 suvise peonädala neljanda päeva sündmustest:

 

EV100 suvine peonädal algas 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti. Enam kui 200 suure suvise peonädala sündmust leiab www.ev100.ee.