PRESSITEADE: Täna esilinastub EV100 koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ 4.12.2018

Eesti Vabariik 100
„Eia jõulud Tondikakul“

PRESSITEADE
4. detsember 2018

 

Täna esilinastub EV100 koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“

 

Täna esilinastub Eesti esimene kogupere jõulufilm „Eia jõulud Tondikakul”, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Filmile spetsiaalselt loodud tunnuslugu „Sel ööl on tunne“ esitab filmis debüütrolli teinud Liis Lemsalu.

 

„Meil on olnud tohutu rõõm seda filmi teha. Kuigi kõik filmi tugitalad - loodus, lapsed ja loomad - seonduvad üldiselt filmitegijatele alati teatava ohumärgiga, siis sel korral aitasid kõik need aspektid filmi õnnestumisele tublisti kaasa,“ kinnitasid filmi produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing. „Hea on tõdeda, et filmi ettevalmistusperioodist alates kestnud pidev positiivsus on õnnestunud üle kanda ka filmi ja juba filmi näinud vaatajad kiidavad selle soojust ning rõõmu, mis algavale jõuluajale on nii kohane.“

 

„EV100 filmiprogrammil on suurepäraselt läinud ning jõulukuul lisandub programmi järgmise pärlina teos „Eia jõulud Tondikakul“,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Eesti esimene lastele pühendatud jõulufilm juhatab sisse juubelitalve ning loodan, et linateos pakub palju südantsoojendavaid elamusi kõikidele peredele ja filmisõpradele,“ lisas Soe.

 

Filmi tunnuslugu „Sel ööl on tunne“ esitab filmis debüütrolli teinud Liis Lemsalu. Loo muusika autorid on Sten Sheripov, Liis Lemsalu, sõnad lõi Maian Kärmas. Loole valmis äsja ka muusikavideo, mille autoriks on filmi režissöör Anu Aun. Video: https://youtu.be/x0gX5Y9Pa-8

 

Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu.

 

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. „Eia jõulud Tondikakul“ tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film.

 

Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liidu programm Creative Europe.

 

Film „Eia jõulud Tondikakul“ kuulub EV100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.

 

Lisainfo filmi kohta:

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lisainfot juubelisündmuste kohta leiab www.EV100.ee.