PRESSITEADE: Uus muusika- ja linnakultuurifestival Station Narva pakub sügiseselt kirjut programmi 21.09.2018

Eesti Vabariik 100
Station Narva

PRESSITEADE
21. september 2018

 

Uus muusika- ja linnakultuurifestival Station Narva pakub sügiseselt kirjut programmi

 

Täna, 21. septembril algab Narvas esmakordselt toimuv muusika- ja linnakultuurifestival Station Narva. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud festival pakub mitmekülgset programmi, mis toob kokku muusika, kunsti, innovatsiooni ning ettevõtluse. Festival kestab 23. septembrini.

 

„Juubeliaastal toimub esmakordselt festival Station Narva, mis täidab Eesti idapoolseima linna põnevate sündmustega,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Kuna Eesti Vabariik 100 programmi keskmes on lapsed ja noored, siis on eriline rõõm, et 23. septembri Station Narva tegevused on pühendanud just peredele. Sellel päeval leiab Narva Jõepromenaadil aset ägedaid ettevõtmisi igale vanusele,“ lisas Soe.

 

Festivali Station Narva kommunikatsioonijuhi Ingrid Kohtla sõnul on programm tihe, kuid sündmused on ajastatud nii, et inimesed jõuaksid võimalikult paljust osa saada. „Kahel õhtul hiiglaslikus Kreenholmi tööstuskompleksis ja boheemlikus Ro-Ro klubis toimuv muusikaprogramm on loomulikult festivali raskuskeskmeks ning artistide rivist leiab nii üleilmselt tuntud nimesid nagu Echo & the Bunnymen, Tricky ja Actress kui ka uue Euroopa tulevikutegijaid Eestist, Venemaalt ja Skandinaaviast. Kindlasti soovitame aga osa saada ka läbi kolme päeva kulgevate erinevate ettevõtmiste,“ lisas Kohtla.

 

Valik festivali põhisündmustest:

  • 21. septembril kell 10–17 leiab Narva kolledžis aset ettevõtluspäev, mille raames kohtuvad Eesti tehnoloogiaettevõtted, e-residentsuse meeskond ning Narva ja Ida-Virumaa ettevõtted.
  • 21. septembril kell 16 avatakse Narva kunstiresidentuuris (Joala 18 ) kunstnikeduo Varvara & Mar näitus „Digital Stitches".
  • 21. ja 22. septembril toimuvad Narva kunstiresidentuuris (Joala 18) kohaliku arvamusfestivali BAZAR avalikud arutelud.
  • 21.-23. septembril pakub Narva muuseum festivali külastajaile ekskursioone Kreenholmi Manufaktuuris
  • 22. septembril toimuvad Narvas Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhuks rajatavas pargis bändide Tovarish Astronom, Bit + ja PVC16 muusikalised etteasted.
  • 23. septembril kell 12 toimub Narva Jõepromenaadil sügispealinna väljakuulutamise tseremoonia ning sügispealinna tiitli üleandmine Narva linnapeale Tarmo Tammistele

Station Narva programmi ajakava leiab stationnarva.ee/et/programme

Ajaloo esimene Station Narva festival toimub EV100 pidustuste raames. 2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeli sündmuste kohta on leitav veebilehelt EV100.ee.

 

Lisainfo:
Ingrid Kohtla
Station Narva kommunikatsioonijuht
+372 53 09 1293
ingrid@tmw.ee