R-Kioski kuuma kohviga kaasa soe süda

R-Kioski sinimustvalgetes värvides topsidega kuumade jookide müügilt annetame 5 senti heategevuseks. Ettevõtmine on R-Kioski kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

R-Kiosk alustab 2018. aasta alguses heategevuskampaaniaga, mille eesmärk on juhtida tähelepanu mitmekesise ja tervisliku toidulaua olulisusele ning selle kättesaadavusele ka nende jaoks, kes seda endale praegu võimaldada ei saa. Otsime konkursi käigus algatusi, mis toetaksid mitmekesist ja regulaarset toitumist. Nelja välja valitud idee vahel jagatakse ühtekokku ära 15 000 eurot.
Algatus on R-Kioski kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Annetatav summa koguneb R-Kioski sinimustvalgetes värvides topsidega soojade jookide müügilt, kus igalt topsilt laekub 5 senti annetuskukrusse. Toetust võivad taotleda nii need ideed, mis juba töös, kui ka need, mis ideena küll olemas, kuid siiani rahapuuduse tõttu teostamata jäänud. Konkursil osalemiseks peab projekt tegelema toiduga ja vastama küsimusele, kuidas maitsev ja kvaliteetne toit jõuaks inimesteni, kes seda muidu iga päev endale tagada ei suuda. Meie jaoks ei ole kindlasti oluline projekti suurus, vaid idee ise ning selle otsene kasu mõnele konkreetsele kogukonnale või abivajajate rühmale. Idee võib ulatuda koolitoitude reformimisest kuni rahvamaja või külaseltsi algatatud projektini välja. Projekti läbi viiv organisatsioon või ettevõtmine ise ei pea olema toidufookusega, küll aga peab seda olema projekt ise. Toetust võivad taodelda nii MTÜd, kohalikud omavalitsused, koolid, lasteaiad, kogudused, hooldekodud kui ka muud taolised organisatsioonid. Toetussumma eest võib soetada nii toitu, abivahendeid kui ka esemeid, kuid see ei ole mõeldud organisatsiooni töötajate töötasudeks. Laekunud ideed lähevad rahvahääletusele ja summa jaguneb eri ettevõtmiste vahel sõltuvalt rahvahääletuse tulemustest.

Algataja

AS R-Kiosk Estonia