"Räägi minuga"„Räägi minuga“: eesti keele praktikat pakkuv sotsiaalne võrgustik teeb esimesele tuhandele kasutajale kingitusi

Sel aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100 aastapäeva. Olgu see algatus austuse märk keelele ja kultuurile, kingituseks kogu riigile. Kõik algab inimestest, konkreetsest inimesest. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Kultuuriministeeriumi ja Integratsioonifondi toetusel luuakse tasuta mobiiliäpp Multikey, mis aitab inimestel tutvuda keelepraktika eesmärgil. Multikey – see on universaalne võti eesti keele õppimiseks. Äpp ilmub alles septembri lõpus, kuid vaatamata sellele on soovijate registreerimine juba alanud ning koostöövõrguga on juba ühinenud eesti keele praktikat pakkuvate ürituste korraldajad. Esimeste potentsiaalsete kasutajate seas loositakse välja tasuta piletid ning vahvad logoga rinnamärgid.

Keeli saab õppida mitmel viisil! Turul on väga palju võimalusi: erinevad õpikud, tasuta ja tasulised kursused, ka internetipõhised, keelekohvikud ja kultuuriklubid. Kõik on justkui olemas, aga uuringud raporteerivad samal ajal, et suur osa vene koolide 9.-nda klassi lõpetajatest pole võimelised sooritama eesti keele B1-taseme eksamit. Keeleinspektsioon suunab ikka ja jälle vene koolide õpetajaid keelekursustele ja järeleksamitele. Inimesed käivad kursustel, sooritavad eksameid ning põhiseaduse tundmise eksamit, kuid eesti keelt ei räägi.

Selles tähtsas asjas võiksid tavalised inimesed teineteist aidata, mõistes, et selline abi on hindamatu. Projekti „Palun rääkige eesti keeles“ eesmärk ongi seda ülesannet lahendada. Projekt on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Eestlased on oma olemuselt pragmaatikud ning töö asjus suheldes lähevad nad vestluskaaslase keelele üle, kui näevad, et too kogeleb, otsib õigeid sõnu ning tal on raske eesti keeles suhelda. Nad teevad seda viisakuse ja ajasäästu tõttu.

Projekti autorid soovivad kaasata lahenduse leidmisesse eestlasi – pensionäre ja piiratud töövõimega inimesi, väikelaste emasid, tudengeid, õpilasi – neid on kokku üle 300 tuhande inimese. Umbes sama palju on Eestis ka muukeelseid elanikke. Ühed vajavad suhtlemist, tähelepanu ja hoolitsust, teised aga keelepraktikat. Üks probleem muutub lahenduseks teisele – miinus ja miinus teevad kokku plussi.

Loe veel: http://livestonia.ee/archives/6711

Korraldaja

Natalja Kitam

Veloxmobile OÜ on Eesti startup, mille põhitegevusala on Teadus- ja arendustegevus sotsiaal- ja humanitaarteaduste vallas.