Raamat "Lehtse kool Pruuna mõisas 1919- 2017"

Raamat sisaldab suurt osa meie kogukonna hariduse ajaloost ning üht väikest killukest meie vabariigi hariduse ajaloost. Kool Pruuna mõisas tegutses 98 aastat, Eesti Vabariik saab 100. aastaseks.

Lehtse kool alustas oma tegevust Pruuna mõisas 1919. aastal. Vaatamata erinevatele ajaloo keerdkäikudele, pidas kool vanas väärikas mõisahoones visalt vastu 98 aastat. 2017. aasta septembrist jäi mõisahoone tühjaks ning kool jätkab oma tegevust Lehtse keskuses. 2018. aastal tähistame oma piirkonna hariduselu 155. aastapäeva ning tahame seda sündmust tähistada raamatu "Lehtse kool Pruuna mõisas 1919 - 2017" ilmumisega. Raamat koondab kokku 98. aasta pikkuse koolielu ja selle ajaloo Pruuna mõisas. Tugineb arhiivist kogutud materjalidele ja aegade jooksul kooli õpilaste, vilistlaste, töötajate ning teiste kooliga seotud inimeste poolt talletatud dokumentidele, faktidele, meenutustele ja fotodele. See raamat on ilus ja väärikas kingitus meie Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Kattub ju meie kooli Pruuna mõisas tegutsemine aeg Eesti Vabariigi eksisteerimise ajaga. See on suur ja oluline osa meie kogukonna ajaloost ning samas väike killuke ja pildike meie kodumaa ajaloost.

Raamatu materjal on koos ning trükki andmiseks valmis hiljemalt mai 2018. Raamatu ilmumist ootame septembris, oktoobris 2018.

Raamatu ilmumine on väga kulukas ning teretulnud on iga huvilise ka kõige väiksem rahaline toetus.

Algataja

Merike Kärmas

"Lehtse kool Pruuna mõisas 1919 - 2017" raamatu koostamise toimkond

Märksõnad