Raamat ''Sealpool vaikuse piiri''

Kingime EV 100. sünnipäevaks raamatu kurtidest, kelle keeleks on imeline vaikne keel - viipekeel.

Valmis!
Valmis!

Raamatu sisu ja fotomaterjal hõlmavad väga pikka aega, enamus tegevustest saab alguse eelmise sajandi alguskümnenditel. 

See raamat jutustab inimestest, kes ei kuule meremühinat, oma laste häält või pisarateni südamesse tungivat võimsat Eesti hümni lauluväljakul. Nad ei kuule seda, kuid nad suudavad maailma mitmekesisust, ka merelainete mühinat peensusteni edasi anda oma imelise keele, viipekeele, kaudu. Ja nad saavad kõigega hakkama! Kuulmine välja arvatud.

Me tahame oma raamatuga innustada ka teisi inimesi, kellel puue või tõsised tervisega seotud mured: ärge jääge kurtma ja koduseinte vahele istuma. Te suudate kõike! Meie väikse põhjamaise Eesti inimene saab kõigega hakkama!

Raamatust võib leida lugusid ka kuulmispuudega lastele ja noortele mõeldud koolidest, ettevõtetest ja ühingutest. Samuti on juttu nendes asutustes kurtide inimeste kõrvale pühendunult ja pikkadeks aastateks jäänud inimestest. Teoses on kirjutised ka kahelt lugupeetud Tartu arstilt.

Väljaandele hakkasime materjale koguma ja lugusid kirjutama palju aastaid tagasi. Võime julgesti öelda, et oleme sellele raamatule pühendanud 100 kuud loomingulist ühiskondlikku tegevust. Oma põhitöö ja pere kõrvalt. Meil, raamatu autoritel, kui ka kurtide kogukonnal on väga hea meel, et jõudsime teose valmis EV 100.sünnipäevaks.

Raamat on kättesaadav alates aprillist 2018

Algataja

Helle Sass

Töötan viipekeeletõlgina juba mitukümmend aastat. Armastan oma tööd, neid inimesi ja seda imelist vaikset keelt.

Märksõnad