Raamat „Sirelinokturn“

Aastal 2017 on Igor Severjanini 130. sünniaastapäev. Severjanin oli esimene, kes asus aktiivselt tõlkima eesti luuletajate loomingut vene keelde.

Projekti raames valmistatakse ette ja antakse välja raamat Igor Severjanini luuletustega sirelist 500eksemplarilise tiraažiga. See raamat arendab valitud teemat nii ajaloolises kui ka geograafilises aspektis. Raamat käsitleb teemasid nagu sõprus, armastus, loodus, saatus.
Planeeritava raamatu iseärasus seisneb ka selles, et avaldatakse ainult sireliga seotud Severjanini luuletusi. Kust on pärit see mõte? Sirelid olid XIX saj saati vene kultuuris ilusaim ja koduseim provintsliku atmosfääri sümbol. Seda võib näha mitmetel piltidel, akvarellidel, seda on alati olnud ka vene kirjanduses. Kuigi Igor Severjanin oli modernistlik luuletaja, kasutas ta sireli kujundit väga tihti.
Miks valiti just Severjanini luuletusi? Sest aastal 2017 on Severjanini 130. sünniaastapäev. Ning Igor Severjanin oli esimene, kes aktiivselt asus tõlkima eesti luuletajate – Henrik Visnapuu, Marie Underi, Lydia Koidula, Juhan Liivi, Anna Haava, Gustav Suitsu ja paljude teiste – loomingut vene keelde, mis avas sellele Venemaa kirjandusmaastiku ja suurendas kahe kultuuri loomingulist vahetust. Tänu Igor Severjanini tööle on tolle aja Eesti luule klassika tuntud ka Venemaal. Mitmed Igor Severjanini teosed on samuti tõlgitud eesti keelde, paljud tema teosed on pühendatud Eestile ja Eesti loodusele, mida ta on sügavalt armastanud ning väljendanud oma tundeid kaunis luules. Igor Severjanin on vene luuletaja, kes on saanud osaks Eesti kultuuri varandusest.

JAANUAR–VEEBRUAR 2018 - materjalide redigeerimine (keeleline toimetamine, korrektuur); - kujundamine, illustreerimine; - raamatu väljaandmise meediaplaani ettevalmistamine; - trükiks ettevalmistamine (skaneerimine, värvilahutus, layout, küljendus, väljatrükk); MÄRTS 2018 - raamatu trükkimine; - raamatu köitmine; - raamatu väljaandmise meediakompaania korraldamine; - raamatu väljaandmine; APRILL 2018 - raamatu presentatsioon - raamatute levitamine; - raamatu väljaandmise järeltegevus ja meediakajastus.

Algataja

Eesti Vene Kultuurikoda MTÜ