Raamat sõdurist

Tanja Muravskaja portreefotode raamat Eestis viibivatest NATO sõduritest „Raamat sõdurist“, mida esitletakse 2018. aasta veebruaris Tallinnas.

Fotokunstniku Tanja Muravskaja projekt on Eestis viibivate NATO sõdurite portreede raamat, mis sisaldab ligi 90 lavastuslikku stuudios fotokaameraga tehtud värvifotot. “Raamat sõdurist” räägib loo sellest, et Eesti elab parajasti unikaalsel ajal, mil liitlaste sõdurid on saabunud Eestisse ja muutnud Euroopa ja sõltumatu Eesti julgeoleku tunnetust ning selle kaudu ka Eesti poliitilist kaalu.

Raamatu esitlemine toimub novembris 2018.

Foto: Tanja Muravskaja, foto seeriast Raamat sõdurist, 2017

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.