Raamat "Varjudes lõhnavad valgused"

Kirjutasin oma lapsepõlvest raamatu, mille sain trükist kätte 24 veebruaril 2017. Raamat "Varjudes lõhnavad valgused" ongi minu kingitus Eesti Vabariigile!

Valmis!
Valmis!

Arvan, et minu isa elu, kes ei läinud ära läände, kuna arvas, et - kui kõik eesti mehed lahkuvad, kes siis Eestisse jääb? Paraku ei tohtinud ta ise aga tolle režiimi ajal avalikuse ette ilmmuda. Ta oli tagaotsitav. Ja minagi ühes temaga. Isa oli saksa sõjaväes. Sinnagi läks ta selleks, et päästa Eesti vabariiki. Läks, nagu pajud teisedki, kõhklemata. Loomulikult ei soovinud ei tema ega kogu meie pere, et ta oleks maha lastud NKVD poolt. Ning seejärel mind kusagile Venemaale lastekodusse saadetud. Seepärast varjaski kogu meie pere meeleheitlikult nii isa kui mind. Kuni Hruštšovi "sulani". Kuni lõpuks isa rehabiliteeriti nõukogude võimu poolt. Sellest kõigest püüdsin kirjutada ka oma raamatus. Ning seepärast tahaksingi pühendada selle raamatu eeskätt Eesti Vabariigi juubelile. Ehk vääriks minu isa kannatusterikkas elutee Eesti rahvale pisutki tutvustamis . Muidugi on seal raamatus veidi ka muudki. Minu hetkeelamusi tänasestki päevast. Ärgu pandagu mulle sedagi pahaks. Sest - olen ju isegi tulnud sellest tänapäevase noore jaoks nii ehk mõistetamatust ning kummalisest ajast.
Raamat on välja antud kirjastuselt Grenader. Ning peaks olema kõikjal raamatukauplustes saadaval. Aga mina tahaksin lisada oma panusena selle raamatu siiski tänasesse juubeliaastasse.

Mida muud, kui soovitan eesti rahval lihtsalt tutvuda selle raamatukesega. Et aru saada, et ka selliseid inimsaatusi on olnud. Kunagi. Ja püüda teha meie noortel meestel, et seda ei juhtuks enam. Kunagi.

Algataja

Rein Savi

pisuke kirjamees- raamatu "varjudes lõhnavad valgused" autor.

Märksõnad