Raamat „Virumaa viguriga lood“ – väike vigur suurte virulastega

Virumaa on ilus maa – rikkaliku ajalooga, täis piiramatuid võimalusi ja lihtsalt suurepärane paik elamiseks.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks on igati sobiv kinkida kogumik Virumaa lugusid, millest viimasel kui ühel väike vigur sees ja kunstniku joonistatud värviline pilt kõrval. Raamat „Virumaa viguriga lood“ ongi juba ilmunud, pühendatuna kõikidele eestimaalastele, eriti aga neile Virumaa peredele, kus kõrvuti vanavanematega elavad siin ka nende lapselapsed. Mitmed ja mitmed niisugused pered saavad selle raamatu kingiks, et koos lugeda väljapaistvatest ja ka lihtsatest virulastest, veidi unustatud paikadest ja sündmustest, ammu ja hiljuti möödunud aegadest. Et raamat lihtsalt juturaamat poleks, on lisatud ka hulk fakte.
Raamat kingib virulastele mõnusa tunde, et nad on just virulased, võõramale aga võimaluse siinsete paikadega sõbraks saada. Lood on jutustanud sünnilt ja aatelt Virumaa mees Sulev Oll, virulaseks olemise sügavamat sisu aitavad lahti muukida Lüganusel sündinud ja kasvanud kunstniku Ülle Meistri illustratsioonid.
Raamatu valmimist toetasid Lüganuse vald, Kulka ja Virumaa Pärimuskultuuri Programm.
Viguriga lugude tutvustust ja ringkäiku toetas KÜSK ja EV100.
Vaata pilte https://photos.app.goo.gl/SyBNo2NjhdVgQKyL7

Algataja

Purtse Jõe Arenduskeskus

Ühingu eesmärgiks on Purtse jõe kui ajaloolise Lüganuse kihelkonna elusoone rolli taastamine kogu paikkonna arengu ja heaolu huvides. Eesmärk kätkeb endas looduskauni ja muinasromantilise koha tavade ning väärtuste elustamist ja kaasajastamist, et tõmmata ligi turiste ja puhkajaid, arendada sellesihilist ettevõtlust, edendada rahvakultuuri ning luua võimalused mitmekülgseks spordi- ja meelistegevuseks.