Raamatu „Akadeemiline vabariik. Tartu Ülikooli lühiajalugu“ esitlus

3. oktoobril kell 16 toimub Tartu Ülikooli muuseumis raamatu „Akadeemiline vabariik. Tartu Ülikooli lühiajalugu“ esitlus.

EST

Lühikeses populaarteaduslikus raamatus antakse ülevaade ülikooli loost ja tudengielust eri aegadel. Humoorikate vahepalade ja lõbusate edetabelitega pikitud teosest saab pildi sellest, mida 17. sajandi üliõpilane sõi ja 19. sajandi üliõpilane seljas kandis, millised olid 20. sajandi üliõpilase lemmikajaveetmiskohad ning kui kõrgeid tähelende on Tartu Ülikooli vilistlased teinud teadusmaailmas. Kõik see aitab ühel 21. sajandi üliõpilasel õppida tundma väärika ülikooli mitmekülgset ajalugu.

Raamatu koostaja ja projektijuht on Tartu Ülikooli muuseumi kuraator Janet Laidla, kaasautor ajaloomagistrant Toivo Kikkas.

Raamat ilmub eesti ja inglise keeles.

Väljaandja Tartu Ülikooli muuseum.
 

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta leiab 100.ut.ee

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Rahvusülikoolina oleme on eestikeelse kõrghariduse andja, Eesti haritlaskonna kasvataja ja väärtuste kujundaja, Eestit ja tema rahvast uurivate teaduste arendaja, Eesti ühiskondliku arengu eestvedaja, teadmuspõhise ühiskonna ja majanduse kujundaja, eesti keele ja kultuuri uurija ja arendaja ning eesti teaduskeele edendaja, kultuuripärandi uurija, säilitaja ja tutvustaja.