Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus Viljandi Linnaraamatukogus

Neljapäeval, 24. mail kell 17.15 toimub raamatukogus raamatu „Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest“ esitlus. Raamatu autor on Hedda Peet

EST

Neljapäeval, 24. mail kell 17.15 toimub raamatukogus raamatu „Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest“ esitlus. Raamatu autor on Hedda Peet.

Esitlusel on võimalus raamatut osta, hind 20.- eurot.
Raamatule pühendatud etiketiga šokolaadi saab osta ainult esitlusel!

Esitlus toimub raamatukogu Ameerika Teabepunktis (2. korrus).
Kõik huvilised on oodatud!

Eestis on šokolaadi ja kompvekke tehtud üle saja aasta.
Lisaks Tallinnale ja Tartule valmistati maiust kuni aastani 1940 ka väikelinnades, alevites ja külapoodides. Raamat Eesti kompvekitööstuse ajaloost tutvustab meie magusameistreid, kellest kümmekond on tegutsenud ka Viljandis. Magusameistreid oli mitmest rahvusest, alates eestlastest ja lõpetades kreeklaste ja hiinlastega. 

Maiustuste sortiment oli suur ja seda eksporditi edukalt nii Euroopa riikidesse, Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse, Aafrikasse kui ka Aasiasse. Tänagi võib üle Eesti leida magusatootjaid, kes valmistavad imelisi kompvekke ja šokolaade. 

Ülevaate saab kommipaberite kujundamisest aastani 1940 ja nõukogude ajal ning aimu ka uue Eesti magusapakenditest.

Korraldaja

Viljandi Linnaraamatukogu

Toetame süsteemselt ja järjepidevalt eesti keele ja kultuuri säilimist, lugemisharjumuste kujundamist, elukestvat õpet ja enesetäiendamist. Pakume külastajatele sõbralikku ja kaasaegsete lahendustega keskkonda.