Räätsamatk värvilises rabas

Mõnus paaritunnine räätsamatk värvilises rabas, kus matkajuht tutvutab kohaliku folkloori ning peamisi rabasliikumise põhimõtteid.Sügisene värviline raba teeb korraliku restardi uueks töönädalaks!

EST

Viimase jääaja lõpus taandus siitmailt põhja poole hiiglasuur liustikuserv, mis Kõrvemaa kohale pikemalt peatuma jäi. Kilomeetrite paksune jääkiht oli täis pragusid, lõhesid ja sisaldas hulganisti kive. Jää ebaühtlane sulamine tekitas Eesti jaoks tavapäratult künklikud ja vaheldusrikkad maastikud. Siit ka Põhja-Kõrvemaa teine nimi, Eestimaa Šveits. 

Kohtume Järvi Pärnjärve telkimisalal. Seal jagame varustuse laiali ja suundume autovabasse matkapiirkonda. Sellele rabale on iseloomulikud suured laukad ja vesivoodit meenutavad älved. Rabas asub 2 vaatetorni.

Tallekese laugas on Kõnnu Suursoo põhjaservas asuv suur laugas. Lauka teeb eriliseks ta kuju. Mitmes suunas hargnevad lahesopid meenutavad lennuka mõtlemisega matkasellile lambatalle. Kui Tallekese kõik sabad ja sarved kokku mõõta, saab umbes kilomeetripikkuse veepinna!

Lisaks oli piirkond Nõuka ajal suletud, kohalikud talupidamised aeti tühjaks! Tervelt 40 aasta vältel tavainimene sinna piirkonda ei sattunud. Miks just nii talitati saabki teada matkal. 

Matkajuht räägib ka mida tasuks rabas tähele panna ning kuidas täpselt ikka rabas liikuma peab. Jalutuskäigu vahele mahub kindlasti ka üks söögipaus, kus nosime eestipärast võileivataskut siis veel magusat pirukat ja kuuma teed.
Tänu räätsadele on rabas liikumine lihtne ning räätsamatkaga saavad hakkama kõik, kes jalgsimatkagagi

Korraldaja

OÜ 360 KRAADI