Rahuga edasi, Eesti!

Iga pidu saab otsa, nii ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäev. Tähistamist alustasime 2017. aasta aprillis, kui möödus sada aastat Eesti alade ühendamisest. Juubelipidustused lõppesid aga 2020. aasta 2. veebruari varahommikul, kui möödus täpselt sada aastat Tartu rahulepingu allkirjastamisest. See leping kinnitas noore riigi iseseisvuse.

Nende kahe kuupäeva vahele jäi enam kui 3000 juubelisündmust Eestis ja välismaal ning muidugi ligi 1500 Eesti inimeste poolt oma riigile tehtud kingitust.

Eesti Vabariigi juubelipidustuste viimane nädal keskendus Tartu rahulepingu 100. aastapäevale ja kätkes endas enam kui sada sündmust üle Eesti. Juubelipidu on olnud igaühe pidu ja seda on korraldanud ühel või teisel kombel kümned tuhanded inimesed. Seepärast lõpeb EV100 tänamisega.

1. veebruaril toimus Eesti Rahva Muuseumis suur EV100 tänuõhtu „Rahuga edasi, Eesti!“, kus tehti kummardus üle Eesti juubelipeo õnnestumisse panustanud inimestele. Otseülekannet saab vaadata ETV järelevaatamisest.

Sellele järgnes suur tantsuõhtu „Eesti tantsib“, mis tõi Eesti Rahvusringhäälingu vahendusel viimase tantsupeo igasse kodusse ja kogukonda. 100 minuti jooksul mängiti viimase saja aasta jooksul Eesti inimesi enim liigutanud tantsulugusid.

Otseülekande salvestust saab vaadata ETV järelevaatamisest.

2. veebruari esimestel minutitel toimus Tartu raekoja platsis ööetendus, mis lõppes täpselt kell 00.45, kui möödus 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest.

Tartu rahulepingu 100. aastapäevale pühendatud kontsertaktus toimus kell 17 Vanemuise teatris.

Rahuga edasi, Eesti! 

Vaata sündmusi Tallinnas ja Tartus
Vaata sündmusi mujal Eestis

Vaata lähemalt Tartu rahulepingust