Rahvusarhiivi püsinäitus "Keerdkäigud"

Arhiivinäitus „Keerdkäigud“ heidab pilgu Eesti murrangulistesse aastatesse 1917–1920. Labürindikujuline teekond kulgeb läbi aegruumi, milles põimuvad inimeste elukäigud ja Eesti riigi sünnilugu.

Kogupereüritus
EST ENG

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud rahvusarhiivi püsinäitus "Keerdkäigud" heidab pilgu Eesti murrangulistesse aastatesse 1917–1920. Labürindikujuline teekond kulgeb läbi aegruumi, milles põimuvad otsustaja rollis olnud ja sündmustest mõjutatud inimeste elukäigud, Eesti riigi sünnilugu ning maailmas paralleelselt toimunu. Sündmusi vaatleb kõrvalt teravapilguline Amalie Planken, kelle päeviku sissekanded moodustavad näituse põhitelje. Näituse kuraator on arhivaar Liina Rebassoo.

"Keerdkäigud" on kõigile huvilistele avatud rahvusarhiivi peahoones Noora (Nooruse 3, Tartu) esmaspäevast reedeni kell 8-19.

Korraldaja

Rahvusarhiiv

Rahvusarhiiv on Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas olev valitsusasutus, mille põhiülesanne on tagada ühiskonna kirjaliku mälu säilimine ja kasutatavus tänastele ja tulevastele põlvkondadele.