Rahvuslik moeetendus OmaMood

Käsitöö on ajalooline traditsioon, mille tähtsust on oluline esile tuua ning rõhutada just Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

OmaMood 2018

6. juunil 2018. a toimub Tartus, Eesti Rahva Muuseumis moeetendus OmaMood 2018, kuhu on oodatud osalema kõik Eestis tegutsevad rahvuslikust käsitööst ainest ammutavad disainerid ning rahvusliku disaini huvilised. Käsitöö on eestlaste vaimse kultuuripärandi oluline osa ja tükike meie identiteedist, mis on siiani igapäevases kasutuses ja arengus. Soovime läbi moeetenduse korralduse suunata inimesi kandma Eestimaist disaini ning märkama kohaliku rahvarõiva ning käsitöövõtete väärtust. Moeetendus sai alguse 2012. aastal koostööprojektina Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili, kultuurikorralduse, tantsukunsti ja pärimusmuusika erialade vahel. Nüüdseks on sündmusest välja kasvanud iga-aastane avalik moeetendus.

Meie eesmärkideks on:

*Eesti käsitööpärandi ning selle kaasajastamise võimaluste fookusesse toomine.
*Eesti disaini eelistamise populariseerimine.
*Sotsiaalse vastutuse tekitamine läbi eetiliste valikute rõivadisainis.
*Läbi moeetenduse korraldamise kohalike disainerite tuntuse suurendamine.

 

Korraldaja

OmaMood

Me oleme enam kui moeetendus. Me oleme ühiste väärtustega kogukondlik liikumine, kus jätkusuutlik ja väärtuspõhine disain on norm, mitte alternatiiv. Me usume maailma kus maa, loomad ja inimesed on hoitud, väärtustatud ja austatud. Me väärtustame piirkondlikku toorainet ja tootmist ning kutsume üles kandma kohaliku inimese poolt loodud rõivaid. Me usume, et globaliseeruvas maailmas on võimalik säilitada oma rahvuslikku identiteeti ja traditsioone.