Rahvuslik seinavaip

Otepää Gümnaasiumi tüdrukute ühistööna valminud seinavaip ehib juubeliaastal koolimaja, kannab endas ühist ja rahvuslikku meelt ning igaühe isiklikku seost Eesti Vabariigiga.

Valmis!
Valmis!

Otepää Gümnaasiumi 5. – 8. klassi tüdrukud valmistasid õpetaja Ave Kruusmaa juhendamisel Eesti Vabariigile ühistööna 125x250 cm suuruse rahvusliku seinavaiba. Vaip on kokku õmmeldud erinevas tehnikas valmistatud lappidest. Iga tüdruk on kavandanud ja teostanud vaibale lapi oma värvi- ja maitse-eelistusi järgides. Kasutatud on vöökirja mustreid, erinevaid seelikutriibustikke, kindamustreid ja lillkirja motiive.
Vaibal on kujutatud puud, mis kasvab kivisel pinnasel ja mille tipus on lipuvärvides täht, kuhu tikitud „Eesti 100“ ja „OG 110“. Täht sümboliseerib meie unistusi. Me oleme kõik Eesti lapsed ja kasvame sellest mullast, hingame sama õhku ja meil on kõigil üks ühine kodu: väljast väike ja seest suur - Eestimaa.
Me soovime, et puud oleks hoitud, meie 110-aastane kool püsiks ning Eesti inimesed tunneksid ennast turvaliselt. Ühistegevused peegeldavad seda, kuidas erinevused rikastavad ja koos tegutsedes saab väikesest alguse suur.

Algataja

Otepää Gümnaasium

Eesti vanima maagümnaasiumi koolipere kingib oma riigile foto endast ja Eestimaa kaunimast järvest.