„Rahvusülikool 100” postmargi ja mälestusmündi esitlus

19. novembril esitletakse „Rahvusülikool 100“ postmarki ja mälestusmünti.

EST

Rahvusülikooli sajanda aastapäeva puhul emiteerib Eesti Pank kaheeurose mälestusmündi ja Eesti Post annab välja postmargi.

Nii mälestusmündi kui ka margi autor on kunstnik Indrek Ilves, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala ning töötanud disainerina ja loonud postmarke.

Kaheeurone mälestusmünt „Rahvusülikool 100“ on erikujundusega käibemünt, mille ühiskülg on tavapärane, kuid rahvuslikul küljel on kujutatud Tartu Ülikooli peahoone. Mündi tiraaž on üks miljon, sh 17 500 münti on pakendatud meenetootena mündikaardiks.

Postmargi „Rahvusülikool 100“ nimiväärtus on 0,65 eurot, s.o rahvusvahelise lihtkirja tariif, millega saab saata kirju üle maailma. Margi tiraaž on 30 000 ja see on trükitud trükikojas Vaba Maa. Koos postmargiga ilmub esimese päeva ümbrik ja kasutusel on esimese päeva tempel.

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.