Rahvusülikooli juubelile pühendatud puu istutamine Tartu Ülikooli botaanikaaias

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser istutab 27. juunil Tartu Ülikooli botaanikaaeda rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud puu.

EST

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser istutab Tartu Ülikooli botaanikaaeda rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud puu. Botaanikaaia avamaakollektsiooni istutatav harilik mänd (Pinus sylvestris) on Põlvamaal Ootsipalus kasvava maailma kõrgeima männi identne kloon. Ootsipalu männi kõrguseks mõõdeti 2015. aasta lõpus 46,6 meetrit ja see on hinnanguliselt 217 aastat vana.

Samal päeval tähistab Tartu Ülikooli botaanikaaed ühtlasi oma 216. aastapäeva. Sel puhul kutsume kõiki botaanikaaia sõpru ja huvilisi osa võtma kell 11 toimuvast arheoloogiateemalisest ekskursioonist „Põnevamaid lehekülgi botaanikaaia ala vanemast ajaloost enne Tartu Ülikooli botaanikaaeda“. Arheoloog Ain Mäesalu juhendamisel käiakse läbi botaanikaaia ja kaevutakse sajanditetagustesse sündmustesse.

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Rahvusülikoolina oleme on eestikeelse kõrghariduse andja, Eesti haritlaskonna kasvataja ja väärtuste kujundaja, Eestit ja tema rahvast uurivate teaduste arendaja, Eesti ühiskondliku arengu eestvedaja, teadmuspõhise ühiskonna ja majanduse kujundaja, eesti keele ja kultuuri uurija ja arendaja ning eesti teaduskeele edendaja, kultuuripärandi uurija, säilitaja ja tutvustaja.