Rahvusvaheline illustratsiooninäitus "It's Always Tea-Time" Oxfordis

Rahvusvahelise illustratsiooninäituse "It's Always Tea Time" kuraator on Viive Noor, näitusega kaasneb ka Eesti kultuuriprogramm.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Oxfordis avatakse rahvusvaheline illustratsiooninäitus „It’s Always Tea-Time“

30. märtsil 2018 avatakse Inglismaal Oxfordis Story Museumis suur rahvusvaheline illustratsiooninäitus “It’s Always Tea-Time”. Näitusel osaleb 72 kunstnikku 19 riigist. Näituse kuraator on kunstnik Viive Noor ning näitusega kaasneb Eesti kultuuriprogramm.

Lewis Carrolli raamatu „Alice Imedemaal” ilmumisest on tänaseks möödunud üle 150 aasta. Selle sündmuse tähistamiseks kutsus näituse kuraator Viive Noor oma kunstnikest sõpru üle terve maailma üheskoos Alice’iga teed jooma. Nii sündis suur rahvusvaheline illustratsiooninäitus, mis jõuab oma rännakul esmakordselt Suurbritanniasse.

Lisaks illustratsioonidele saab Oxfordis näha ka Tatjana Mohrjakova kureeritud nukkude kollektsiooni ning Karin Kalmani teeserviisi. Näitusega kaasnevas kultuuriprogrammis jutustavad mais ja juunis Eesti lugusid muusik Silver Sepp, jutuvestja Piret Päär ja illustraator Kertu Sillaste. Juuli alguses toimub ülemaailmne Alice’i päev ning selle tähistamiseks loovad näituse kuraator ja kunstnik Viive Noor Eestist ning illustraator Gundega Muzikante Lätist Oxfordi linnas installatsiooni “Jõgi/River”. Näitus on avatud 8. juulini, Eesti lugusid jutustatakse 31. mail ja 1. juunil ning installatsioon "Jõgi" toimub 5.- 8. juulini.

Ajakava:

30.03–07.07 avatud rahvusvaheline illustratsiooninäitus “It’s Always Tea-Time”

31.05–01.06 “It’s Always Time for A Good Story” – Silver Sepp, Piret Päär ja Kertu Sillaste

05.07–08.07 installatsioon “Jõgi/River” – Viive Noor ja Gundega Muzikante

Oxfordi näituse korraldaja on Eesti Lastekirjanduse Keskus. Näituse korraldamist toetavad Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Suursaatkond Londonis, EV Kultuuriministeerium ning Läti kultuuriministeerium.

Korraldaja

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Eesti Lastekirjanduse Keskus on Laste Vabariigi elamustuuri ning laste ja noorte kultuuriaasta 2017 korraldaja.