Rahvusvaheline karikatuurinäitus „Juubel – Eesti Vabariik 100“

Eesti juubel on nii tähtis sündmus, et Eesti Huumoriliit soovib kogu huumorimeelset maailma kutsuda seda tähistama humoorika kingitusega Eestile. Igal peol peab nalja ka saama!

Rahvusvahelise karikatuurinäituse „Juubel – Eesti Vabariik 100“ teeme koostöös erinevate välismaiste huumori- ja karikatuuriorganisatsioonidega, milleks korraldame ka rahvusvahelise võistluse. Nagu on näidanud eelnevate võistluste praktika, siis võib osalejaid olla kuni 50 riigist ja kuni 200 autorit. Igale autorile anname võimaluse esitada kuni 5 tööd. Tööde hindamiseks moodustame žürii. Parimad karikatuurid saavad auhinnatud vastavalt preemiafondile. Näitusetööd on digiteeritud, mis võimaldab neid demonstreerida ka e-kanalites ja sotsiaalmeedias. Ühtlasi annab see võimaluse viia näituse igasse Eestimaa nurka. Originaalmaterjalid säilitatakse tuleviku jaoks Eesti Huumorimuuseumis.

Juuli 2017 –võistluse väljakuulutamine. September 2017 – laekunud karikatuuride hindamine. November 2017 – november 2018 karikatuurinäituse esitlemine üle Eesti.

Kuigi teatud osa preemiafondist on juba olemas, teeb lisaraha võitluse taseme kõrgemaks. Vaja läheb ka pildiraame.

Algataja

Eesti Huumoriliit

Eesti Huumoriliit koondab huumoriloominguga tegelevaid inimesi, tegeleb karikatuurinäituste ja -võistluste korraldamisega ning on asutanud Eesti Huumorimuuseumi.

Märksõnad
 
Partnerettevõtted
Kasutaja Lääne-Virumaa Keskraamatukogu pilt
Lääne-Virumaa Keskraamatukogu