Rahvusvaheline kunstifestival "FutuMuhu 2017. Sada aastat"

Eesti Kunstinke Liidu korraldatav rahvusvaheline kunstifestival "FutuMuhu 2017. Sada aastat".

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

EKL Muhu Kunstitalus toimub 14.-15. juuli 2017 video- ja performance'i festival "Futu Muhu 2017. Sada aastat". Festival kuulub EV100 kunstiprogrammi "Sada kunstimaastikku". Festivali avapäev, 14. juuli, on pühendatud performance'le ja muusikale; teine päev, 15. juuli, videopresentatsioonidele ja publikuintervjuudele. Festivali jooksul valminud ja festivalil esitletud teostest toimub ülevaatlik näitus „Cest la Vie“, Pariisis Prantsusmaal 3.–8. oktoobril 2017.

Festival on pühendatud ajaloole, täpsemalt 20. ja 21. sajandile, mis Kunstitalu hoonetest märkamatult mööda libisesid. Esitleme kunstnike hinnanguid aastatel 1901–2017 toimunud sündmustele, isiklikult oluliseks tunnistatud faktidele, üldistele huvipakkuvatele tendentsidele ning rahvusvahelistele arengutele. Video ja performance'i formaadis ülevaateid, väljavõtteid, tõlgendusi, uuslavastusi, ümbersõnastusi, taas esitlusi, ehk erinevaid kunstikeskseid lähenemisi möödunud aastasajale Eestis, Euroopas ja maailmas. Mida kunstnikud muudaksid, millise revolutsiooni korraldaksid? Mis tegelikult toimus 20. ja 21. sajandil, millised visioonid jäid teostamata? Need on küsimused, millele kunstnikud festivali raames vastuseid otsivad.

Festivali kuraator on Tiiu Rebane. Osalevad kunstnikud:
Muusika – Jimi Tenor (Soome); Juhan Vihterpal, Woldemare, Meelis Salujärv (Eesti).
Performance – Noolegrupp, Hannah Harkes, Mari Prekup, Meeland Sepp, Tsirkus-Kunst-Teater Põleva Kaelaga Kirjak, Taave Tuutma, Kaarel Kütas (Eesti); Jana Zatvarnicka (Slovakkia), Project Heroina (Eesti/Portugal).
Video – Azsacra Zarathustra, Alexander Morozov (Venemaa); Roope Ahola, Tuomo Kangasmaa (Soome); Karl-Kristjan Nagel, Merle Luhaäär, Leila Lükko, Tiiu Rebane (Eesti).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Usutavalt on EKL Muhu Kunstitalu üks Nõmmküla vanemaid talukohti ja võimalik et siin juba orduajal Marcus Vstalle talu oli. Kunstitalu asetseb Muhu saare põhjarannikul, tänapäeva mõistes maailma äärel. Siinses vaikses rannakülas asuvas arhailises keskkonnas oleme mõtteliselt tagasi Eesti algupäras. Hoonetele märgitud aastanumbrid kinnitavad aja peatumist talus aastal 1901.
Saabudes Kunstitallu, leiate end ajamasinas milles ees laotub infoväli, kus ei ole teavet ei modernismist ega sotsialismist, kapitalismist ega sõdadest. Siinsel pangapealsel on endiselt isandaks vaikus ning kupjaks loodus. Köler on Peterburis, kohe kohe lahkub alatiseks linna eestlastest kunstnike teine laine ning 20. sajand võtab hoogu üles.

Rohkem infot festivali kohta: tiiu.rebane@artun.ee, helen.merila@artun.ee
Tule naudi kaasaegset kunsti ja lase end raputada avangardkunstil maalilisel Muhu saarel! Performatiivse kunsti festival FUTU MUHU 2017 ootab külalisi. Festivali publikuinfo ja etteregistreerimine aadressil www.ai-res.org

Pilt: 2016 EKL Muhu kunstitalu eluruumid. Foto autor Hiroko Tsuchimoto (Jaapan)

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.