Rahvusvaheline seinamaalingute festival MEXTONIA

Mextonia on “Transgraffiti” seinamaalingute festival, mis toimub 14.-22. juuni k.a. ning tähistab Eesti sügavaid kultuurilisi juuri, tehes seda läbi läbiseinamaalingute avalikel pindadel.

Valmis!
Valmis!

Festival on kingitus mehhiklastelt eestlastele, Eesti 100. aasta juubeli puhul.
Festivali korraldajad on organisatsioon Nueve Arte Urbano Mehhikost ja Todoesuno Eesti. Festivalile aitavad kaasa kohalikud organisatsioonid EKKM, Stencibility, Pirados, JJ-Street Baltic Sessions ning Tallinna Ülikooli kultuuriakadeemik Marju Kõivupuu. Festivalil osaleb 36 “Transgraffiti” kunstnikku Eestist, 16 Mehhikost ja 8 ülejäänud maailmast ning 15 “mextonia” korraldustiimi liiget valdavalt Mehhiko eravõtte Incuse SA de CV rahalisel toetusel. Seinamaalingud teostatakse festivali päevadel enam kui 25 erinevas asukohas üle Tallinna, moodustades kokku üle viie tuhande ruutmeetri seinapinda, mille tarbeks on eksklusiivselt eksporditud Mehhiko värv.
Eesmärgiga tuua tähelepanu alla Eesti põliskultuuri võtmeikoonid ning toetada “kultuuride vabadust”, koondab festival 60 “Transgraffiti” kunstnikku: seal hulgas mehhiklased Sermob, Sens ja Renata; eestlane Silver “SBoy” Seeblum; hispaanlased Boa Mistura; uus-meremaallane Aaron Glasson organisatsioonist PangeaSeed Sea Walls, kes oma seinal kujutab Kihnu saare kultuuriruumi ja selle naisi. “Mextonia on võimalus esile kutsuda ja uuendada meie identiteeti: rahvast, kelle kultuurijuured ulatuvad kaugemale kui tuhat aastat”, räägib Sigre Tompel, kes on Eestipoolne Mextonia festivali korraldaja.

Tähistades saja aasta juubelit ning tuues esiplaanile eestlaste kultuurijuured, loob Mextonia ühenduslülid Mehhiko ja Eesti vahel, aidates kaasa noorte kunstnike arengule, kes on uued maailma kultuurilise evolutsiooni tšempionid. Viidates Édgar Sánchez’ile, kes on mehhikopoolne Mextonia festivali korraldaja: “Peale sadade seinamaalingute teostamist oma kodumaal, selleks, et tuletada meelde meile endale kultuurijuurtes peituvat väge, ühendame me nüüd jõud eestimaalastega, et tähistada Eestit ning paluda kogu maailmal austada põliskultuure."

Otsime vabatahtlikke ning toetajaid kunstnike transpordi (lennud, kohapealne transport), majutuse, toitlustuse, töövahendite ja tõstukite korraldamiseks.

Algataja

Todoesuno Eesti OÜ / Nueve Arte Urbano