Rahvusvaheline teatrifestival NAKS 2018

Rahvusvaheline teatrifestival "NAKS 2018" on kolmepäevane lastele ja noortele suunatud festival, mille eesmärgiks on tutvustada nii Eesti kui ka välismaa teatrimaastikku.

Kogupereüritus
EST

Juba kuuendat aastat leiab aset rahvusvaheline teatrifestival „NAKS 2018“ (endise nimega ,,Teater noorele vaatajale’’), mis on ennekõike suunatud lastele ja noortele. Selle aasta festival toimub 31.oktoober- 02.november Tallinnas – Linnateatri taevalaval, Kumus, Piip ja Tuut mängumajas, NUKU Ovaalsaalis, VAT Teatri saalis ja Sõltumatu Tantsu Laval.

Kolme päeva jooksul näeb etendusi teatritelt nii Eestist kui ka välismaalt. Etendustega astuvad üles Kuressaare Linnateater, Must Kast, Miksteater, VAT Teater, Piip ja Tuut Teater, Lendav Lehm, NUKU Teater, Tsirkusestuudio Folie, Dance Theatre Hurjaruuth (Soome), Theatre Batida (Taani) ning Miðnætti (Midnight) Theatre (Island).

Lisaks erinevatele etendustele, toimuvad festivali raames ka töötoad ning diskussioonid haridus- ja kultuuritöötajatele. Töötubades saab õppida improt ja näidendikirjutamist ning ka sel aastal on toimumas ümarlaud, mis käsitleb teemat „Kaasaegne teater ja noor teatrivaataja.“

Festivalile on oodatud kõik erinevas vanuses suuremad ja väiksemad teatrisõbrad ning haridus- ja kultuuritöötajad, kes soovivad osa saada põnevast teatrimaalimast ning nautida erinevaid meeliköitvaid etendusi.

Festivalil astuvad üles:

1. Kuressaare Linnateater “Persona”
2. Must Kast “Prohvet”
3. Miksteater “Prometheus”
4. VAT Teater “Kas kalad magavad?”
5. Piip ja Tuut Teater “Piip ja Tuut on Lõvi Lõrr ja Jänes Jass”
6. Lendav Lehm “Lugu kilekotist”
7. NUKU Teater ,,Nutude salajutud”
8. Tsirkusestuudio Folie ”Siis, kui sa magad”
9. Dance Theatre Hurjaruuth (Soome) ”Flora and Fauna”
10. Theatre Batida (Taani) ”Man Called Rolex”
11. Midnight Theatre (Island) ”Own Two Feet”

Lisainformatsiooni leiab festivali kodulehelt https://assitej.ee/naks2018/

Korraldaja

Marilyn Riisimäe