Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2018

Filmifestivaliga tähistame filminduse jätkuvat populaarsust noorte seas. Noored on Eesti tulevik, kes kannavad Eesti pärandit edasi järgmised sada aastat.

Laste- ja noorteprogramm
Kogupereüritus
EST

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on igal aastal toimuv noorte korraldatud filmifestival, mille juured ulatuvad 2000ndatesse aastatesse. Filmiõhtutest alguse saanud nädalapikkune festival on aastate jooksul kasvanud suurimaks ning erilisemaks omasuguste seas kogu vabariigis. 2017. aastal osales festivalil rekordiliselt 31 noorte poolt tehtud filmi: 21 õpilas (kuni 19-aastased)- ning 10 tudengikategoorias (20-26-aastased). Suurejoonelist finaalõhtut jälgis DelfiTV vahendusel ligi 1500 inimest nii Eestis kui ka välismaal. Festivali lõppüritust külastab igal aastal üle 250 inimese. Meie kingitus armsale kodumaale ja suur soov on jätkata noorte omaloomingu tutvustamist, mis võimaldab neil enda julgete ideede elluviimise eest ka kiitust pälvida. 2018. aasta filmifestival algab tasuta eelseanssidega, mis toimuvad 5.-7. veebruaril kõik algusega kell 18.00. Filmifestival kulmineerub 10. veebruaril finaalõhtuga, kus tulevad esitamisele 10 paremat filmi. Finaalsündmuse piletid on müügil Piletilevis.

Kuna Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finaalüritus toimub täpselt kaks nädalat enne uhket ja auväärset Eesti Vabariigi juubelit, siis oleme korraldamisel inspireeritud oma kodumaast. Korraldusmeeskonnale on loominguliseks innustuseks eesti rahvas oma tagasihoidlikkuse ja siirusega, nii et seda motiivi kasutame finaalõhtul. Õhtujuhtideks erinevate eluviiside ja vanustega persoonid, dekoratiivsed elemendid on vaoshoitud, kuid pidulikud ja vaheklippides on olulised hetked eesti ajaloost, mis puudutavad inimesi. Eestlased kujundavad oma tagasihoidlikkuse, siiruse, armastuse ja malbusega Eesti lugu, hoiavad traditsioone, austavad keelt ja kultuuri. Milline hämmastav inspiratsiooniallikas! Inimesed on Eesti, Eesti on inimesed. Filme teevad andekad inimesed, neid hindavad auväärt inimesed, neid näitavad vapustavad inimesed. Filmid on Eesti, Eesti on filmid. Filmifestival – festival inimestest, festival Eestist.

Korraldaja

VABA NOOR MTÜ

MTÜ Vaba Noor on asutatud 2015.aastal edendamaks ning pakkumaks noorte vaba aja veetmise ja meelelahutuse võimalusi ning kultuurilisi tegevusi eelkõige Virumaal, kuid ka üleriigiliselt ning rahvusvaheliselt. Ühingu eesmärgiks on suurendada noorte (eelkõige filmialast) teadlikkust, algatusvõimet, kodanikuaktiivsust ning ettevõtlikkust.