Rakvere linna päevad 2018. "Sajandi sünnipäev"

Seekordsed Rakvere linna päevad on pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale.

 

 

 

 EV100 juubeliaastal on linnapäevade läbivaks teemaks “Sajandi sünnipäev”. Linnapäevadega tähistatakse traditsiooniliselt Rakvere linna sünnipäeva, tänavu ka Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva.

 
Kolm päeva vältavad pidustused on oodatud sündmus nii suurtele kui väikestele, pakkudes rikkalikku kultuuriprogrammi, põnevaid tegevusi ja nauditavaid elamusi kõigile külastajaile. Kavas on nii traditsiooniks kujunenud Rakvere Pika tänava Kreisilaat, kirikute öö, Põnnide paraad ja mitmed teised üritused kui ka uued ettevõtmised. Teist aastat järjest pakub linnapea Marko Torm Rakvere sünnipäeval, 12. juuni hommikul linnavalitsuse hoovil hommikukohvi.
Rakvere abilinnapea Triin Vareku sõnul heidetakse tänavu pilk möödanikule. “Sajandi sünnipäeva” märksõnadeks on põlvkondade sidusus, traditsioonide austamine ja EV100 sünnipäev,” selgitab Triin Varek. “Sel aastal linnapäevade kujundiks olev (aja)jalgratas sümboliseerib ühtviisi nii mööda tuhisevat aega kui meile kõigile tuttavat Arvo Pärdile pühendatud skulptuuri "Noormees jalgrattal muusikat kuulamas" Rakvere keskväljakul,” lisab Varek.
Jalgrattaid näeb Rakveres veeremas ka päriselt, sest esmakordselt toimub öine jalgrattaretk. “Uus on ka Targa Maja saalis toimuv kitarrifestivali kontsert ja pühapäevane kooslaulmise päev Rahvaaias,” loetleb Rakvere Kultuurikeskuse direktor Krõõt  Nõmmela-Mehide.  Vastu tulles külastajate soovidele pikendame tänavu ka kodukohvikute lahtiolekut. Senise ühe päeva asemel saab teoks 15. juunini kestev kodukohvikute nädal (rohkem kohvikuid on avatud pühapäeval, 10. juunil). “Nii kestavad “Sajandi sünnipäeva” egiidi all toimuvad Rakvere linnapäevade pidustused terve nädala, et nii linnarahvas kui külalised saaks programmi rahulikult nautida,” rõõmustab Nõmmela-Mehide.

 

RAKVERE LINNA PÄEVAD 2018 SAJANDI SÜNNIPÄEV Ajakava: 8.-15. JUUNI KODUKOHVIKUTE NÄDAL REEDE 8. JUUNI 16.00 – Põnnide paraad keskväljakult Kirikuparki. Lasteetendus Piip ja Tuut. Laste- ja noorteala Kirikupargis. 17.00 – kultuurikärajad Targa Maja saalis. Juhib Helen Sildna. 19.00 – kontsert Targa Maja õuel. Liisi Koikson ja bänd 22.00 - Kirikute öö 22.00 - Öine jalgrattaretk LAUPÄEV 9. JUUNI 3x3 SPRITE tänavakorvpall keskväljakul. Trepijooks Vallimäe treppidel 10.00 - 16.00 Araabia Bazaar Katariina keldri hoovis 10.00 - 17.00 Kreisilaat Pikal tänaval 10.00 - 17.00 Kultuurilava Kirikupargis 10.00 - 18.00 Rannavõrkpall Aqva parklas 12.00 - Munkade võidujooks - palverännak Rakvere linnuses 15.00 - 20.00 Romuralli Vallimäel 16.30 - Tantsuklubi Koit etendus Targa Maja saalis 20.00 - Rakvere Linnaorkester Kirikupargis 22.00 - NOEP Kirikupargis PÜHAPÄEV 10. JUUNI Linnaeksursioonid 10.00 - 18.00 Rannavõrkpall Aqva parklas 12.00-15.00 Kooslaulmise päev Rahvaaias 12-15 TEISIPÄEV 12. JUUNI 9.00-11.00 hommikukohv linnapeaga linnavalitsuse hoovil Hetkel on kirjas põhiüritused. Huvitavad just sellele aastale ilmet andvad üritused on veel lisamisel ja tuleb juurde kuni juuni alguseni.

Ootame: vabatahtlikke ürituse korraldamiseks, sündmusi, mis tahaks linnapäevadega liituda või esinejaid, kes tahaks esinema tulla. kultuurikeskus@rakvere.ee

Rakvere linnapäevade suurim ja rahvarohkeim üritus.

 

Rakvere Pikk Kerisilaat ootab teid "Sajandi sünnipäevale"!

 

Sellel aastal toimub Rakvere Pika tänava Kreisilaatat 9. juuni 2018 kell 10.00 – 17.00 Pikal tänaval ja Kirikupargis. 
Rakvere kreisilinnana, kus juhtuvad teistmoodi asjad, kogub aina tuntust. Kes ei teaks meie jõulukuuskesid, Baltoscandalit või Punklaulupidu. Taolised sündmused saavad toimida ainult tänu heale koostööle. Ka laat ei jää neist mõtetest puutumata. Üheltpoolt hoiame Kreisilaada veidi hullu kontseptsiooni, aga teisalt otsime uusi võimalusi erinevateks koostöövormideks. Kui varasematel aastatel oleme otsinud kreisisid tegijaid, nutikaid käsitöölisi ning noori disainereid, siis Eesti Vabariigi juubeliaastal on laada teemaks Eesti Vabariik 100! Laada motona kõlab “Sajandi sünnipäev”.
Laadale on oodatud osalema kõik oma ala meistrid, kelle käteosavust imetletakse siin ja sealpool lahte. Eelistatud on käsitöö ja väikeettevõtted, kelle toodang sünnib Eestimaal. Sarnaselt eelmistele aastale koondame kauplejad Pikale tänavale ja Kirikupark on koht lõõgastumiseks, keha kinnitamiseks ja lavaliste etteastete nautimiseks. Ka sel aastal ei unustata pere pisemaid, kellele tuleb eraldi suurüritus juba reedel.

Peale laata, kui olete oma asjad kokku pakkinud, ootame kõiki Kirikupargis algavale tasuta kontserdile!

Laada veebileht ja müügikohtade registreerimine

Algataja

Rakvere Kultuurikeskus

Rakvere Kultuurikeskus on Rakvere Linnavalitsuse allasutus, mille ülesandeks on linnas toimuvate kultuurisündmuste korraldamise, koordineerimise, reklaamimise ja võrgustiku koostöö arendamine. Asutuse eesmärgiks on teha huvitavaid kultuurisündmusi linnarahvale, luua võimalused kohalikele kultuurikollektiividele avalikeks esinemiseks ning olla partner erinevatele kultuuriüritusi tegevatele ettevõtetele, asutustele ja kultuurikollektiividele.