Rakvere linna päevad "Sajandi sünnipäev" 8.-12. juuni 2018

Linnapäevade läbivaks teemaks on "Sajandi sünnipäev".

 

 

Lähenevate Rakvere linnapäevadega tähistatakse “Sajandi sünnipäeva”

Rakvere linnapäevad toimuvad 8.-12. juunini. EV100 juubeliaastal on linnapäevade läbivaks teemaks “Sajandi sünnipäev”. Linnapäevadega tähistatakse traditsiooniliselt Rakvere sünnipäeva, tänavu ka Eesti Vabariigi ja Omniva sajandat sünnipäeva ning 100 aasta täitumist Eesti ja Suurbritannia vahelise sõpruse algusest.

Linnapäevade pidustused on oodatud sündmus nii suurtele kui väikestele, pakkudes rikkalikku kultuuri- programmi, põnevaid tegevusi, ägedaid spordisündmusi ja nauditavaid elamusi kõigile külastajaile. Kavas on nii traditsiooniks kujunenud Pikk Kreisilaat, rikkaliku programmiga kirikute öö, Põnnide paraad, Kultuurilava kirikupargis ja mitmed teised üritused kui ka paljud uued ettevõtmised.

 

 

Rakvere linnapäevade kava on leitav: http://rakvere.kovtp.ee/et/linnapaevad Kohtumiseni Rakvere linnapäevade pidustusel!

Ootame: vabatahtlikke ürituse korraldamiseks, sündmusi, mis tahaks linnapäevadega liituda või esinejaid, kes tahaks esinema tulla. kultuurikeskus@rakvere.ee

Rakvere Pikk Kerisilaat ootab teid "Sajandi sünnipäevale"!

Sellel aastal toimub Rakvere Pika tänava Kreisilaatat 9. juuni 2018 kell 10.00 – 17.00 Pikal tänaval ja Kirikupargis. 
Rakvere kreisilinnana, kus juhtuvad teistmoodi asjad, kogub aina tuntust. Kes ei teaks meie jõulukuuskesid, Baltoscandalit või Punklaulupidu. Taolised sündmused saavad toimida ainult tänu heale koostööle. Ka laat ei jää neist mõtetest puutumata. Üheltpoolt hoiame Kreisilaada veidi hullu kontseptsiooni, aga teisalt otsime uusi võimalusi erinevateks koostöövormideks. Kui varasematel aastatel oleme otsinud kreisisid tegijaid, nutikaid käsitöölisi ning noori disainereid, siis Eesti Vabariigi juubeliaastal on laada teemaks Eesti Vabariik 100! Laada motona kõlab “Sajandi sünnipäev”.
Laadale on oodatud osalema kõik oma ala meistrid, kelle käteosavust imetletakse siin ja sealpool lahte. Eelistatud on käsitöö ja väikeettevõtted, kelle toodang sünnib Eestimaal. Sarnaselt eelmistele aastale koondame kauplejad Pikale tänavale ja Kirikupark on koht lõõgastumiseks, keha kinnitamiseks ja lavaliste etteastete nautimiseks. Ka sel aastal ei unustata pere pisemaid, kellele tuleb eraldi suurüritus juba reedel.

Peale laata, kui olete oma asjad kokku pakkinud, ootame kõiki Kirikupargis algavale tasuta kontserdile!

Laada koduleht asub siin: http://pikalaat.rakvere.ee/

 

Algataja

Rakvere Kultuurikeskus

Rakvere Kultuurikeskus on Rakvere Linnavalitsuse allasutus, mille ülesandeks on linnas toimuvate kultuurisündmuste korraldamise, koordineerimise, reklaamimise ja võrgustiku koostöö arendamine. Asutuse eesmärgiks on teha huvitavaid kultuurisündmusi linnarahvale, luua võimalused kohalikele kultuurikollektiividele avalikeks esinemiseks ning olla partner erinevatele kultuuriüritusi tegevatele ettevõtetele, asutustele ja kultuurikollektiividele.