Rändnäitus ''100 teraviljapeenart''

Rändnäitus "100 teraviljapeenart Eesti Vabariigile" on 13-15. novembrini Järvamaa kutsehariduskeskuses.

Näitus teeb ülevaate kaheksa kodumaise tera - ja kaunviljasordi kasvatamisest peenardel, see avati 8. oktoobril Urvaste kirikus ja rändab mööda Eestimaad. Haridus- ja põllumajandusteemalise näituse seitsmele stendile on mahtunud üle 50 foto seemnete jagamisest, külvist, viljade kasvamisest ja koristusest, lisatud on selgitavad tekstid ja kommentaarid.

Näitusel on avaldatud osalejate nimekiri ja lugeda on viie teravilja ning kolme kaunviljasordi põhjalikud iseloomustused. Peenrarajajate hulgas on 13 lasteaeda, 13 kooli, 7 muuseumi ning paljud pered. Urvaste Külade Seltsi eestvedamisel valminud näituse kujundas kunstnik Epp Margna. "100 teraviljapeenart" on EV100 kodulehel üleval ka kingitusena. Rändnäitus sobib hästi koolidele ja lasteaedadele loodusainete õpetamisel. Ühes kohas eksponeeritakse näitust kuni nädal. Nii jõuab see õppeaasta jooksul kõikidesse ettevõtmises osalenud lasteaedadesse ja koolidesse.

Näituse eksmeplare on võimalik juurde tellida.(Hind 338.10) eurot) Eestis on üle 500 üldhariduskooli. Üks näitus ei jõua kõikjale. Näituse eksmplare on võimalik juurde tellida. Ettepanek tellida näitusi levitamiseks on tehtud haridus- ja teadusministeeriumile, maaeluministeeriumile, EPKK-le, maaülikoolile, muuseumidele ja kohalike omavalitsuste volikogu liikmetele. Eesmärk, et näitus jõuaks kahe aasta jooksul tee kõigisse haridusasutustesse ja teistesse avalikesse kohtadesse. 

Korraldaja

Heino Laiapea