Rändnäitus ''100 teraviljapeenart'' Maaülikoolis

Urvaste Külade Seltsi eestvedamisel tuuakse üle Eesti koolidesse, lasteaedadesse ja avalikesse asutustesse rändnäitus "100 teraviljapeenart Eesti Vabariigile". Kuni 31. detsembrini 2018 on näitus välja pandud Eesti Maaülikoolis majandus- ja sotsiaalinstituudi puhkealal.

Laste- ja noorteprogramm

Näitus teeb ülevaate kaheksa kodumaise tera - ja kaunviljasordi kasvatamisest peenardel. Näitus avati oktoobris Urvaste kirikus ja see rändab mööda Eestimaad üle Eesti koolidesse ja lasteaedadesse. Haridus- ja põllumajandusteemalise näituse seitsmele stendile on mahtunud üle 50 foto seemnete jagamisest, külvist, viljade kasvamisest ja koristusest, lisatud on selgitavad tekstid ja kommentaarid.

Näitusel on avaldatud osalejate nimekiri ja lugeda on viie teravilja ning kolme kaunviljasordi põhjalikud iseloomustused. Peenrarajajate hulgas on 13 lasteaeda, 13 kooli, 7 muuseumi ning paljud pered. Urvaste Külade Seltsi eestvedamisel valminud näituse kujundas kunstnik Epp Margna. "100 teraviljapeenart" on EV100 kodulehel üleval ka kingitusena. Rändnäitus sobib hästi koolidele ja lasteaedadele loodusainete õpetamisel. Ühes kohas eksponeeritakse näitust kuni nädal. Nii jõuab see õppeaasta jooksul kõikidesse ettevõtmises osalenud lasteaedadesse ja koolidesse.

Näituse eksmeplare on võimalik juurde tellida (hind 338.10 Eurot).

PS: Ettepanek tellida näitusi levitamiseks on tehtud Haridus- ja Teadusministeeriumile, Maaeluministeeriumile, EPKK-le, Eesti Maaülikoolile, muuseumidele ja kohalike omavalitsuste volikogu liikmetele. Eesmärk on, et näitus jõuaks kahe aasta jooksul tee kõigisse haridusasutustesse ja teistesse avalikesse kohtadesse. 

Lisainfo telefonil 520 6001

Korraldaja

Heino Laiapea

Märksõnad: